Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Geriausias pasieniečių šuo – belgų aviganė Merkada

Pasieniečių šunų čempionato nugalėtoja Merkada
Organizatorių nuotr. / Pasieniečių šunų čempionato nugalėtoja Merkada
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasieniečių šunų čempione tapo aštuonerių metų belgų aviganė Merkada, su kinologu Alfredu Steckevičiumi tarnaujanti pasienyje su Baltarusija.

Čempionė ketvirtadienį išrinkta po tris dienas trukusio XVII Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnybinių šunų meistriškumo čempionato  Ignalinoje. 

Jame dalyvavo geriausi iš geriausių Lietuvos pasieniečių šunys iš VSAT padalinių bei svečiai iš Lietuvos policijos, Viešojo saugumo tarnybos, Estijos policijos ir sienos apsaugos departamento bei Latvijos valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologai ir jų dresuojami keturkojai.

Šunys savo sugebėjimus demonstravo vietovės apieškos ir žmogaus paieškos, pėdsekystės ir šuns elgsenos rungtyse.

Organizatorių nuotr./Tris dienas Ignalinoje vyko Pasieniečių šunų čempionatas
Organizatorių nuotr./Tris dienas Ignalinoje vyko Pasieniečių šunų čempionatas

Asmeninėje įskaitoje nepralenkiama buvo Merkada, kurios šeimininkas A.Steckevičius yra VSAT Vilniaus rinktinės kinologas. Šis duetas įgijo teisę atstovauti VSAT svarbiausiose užsienyje vyksiančiose varžybose.

Pasak A.Steckevičiaus, Ignalinoje surengtos varžybos tam tikrais aspektais net buvo sunkesnės, nei kasdieninės užduotys tarnyboje: „Jei pasienyje tenka sekti pažeidėjų pėdsakais ar ieškoti dingusių žmonių, bent kažkiek išankstinės informacijos mes surenkame patys ar gauname kolegų. Žinoma galima judėjimo kryptis, pažeidimo pobūdis, įmanoma bent preliminariai nuspėti žmonių skaičių. Tačiau varžybų organizatoriai visas užduočių sąlygas laikė paslaptyje ir rungtį pradedantis kinologas nežinojo visiškai nieko. Reikėjo greitai orientuotis aplinkoje, priimti rizikingus sprendimus“.

Kaip teigė nugalėtojas, jo augintinei sunkiausia pasirodė bendrojo paklusnumo rungtis.

„Merkada geriausiai elgiasi jai įprastoje darbinėje aplinkoje, tuomet, kai aplink daug erdvės ir reikia sekti bei gaudyti pažeidėjus. Galbūt todėl azartiškas šuo ne itin mėgsta griežtus suvaržymus“, – juokėsi A. Steckevičius.

Organizatorių nuotr./Tris dienas Ignalinoje vyko Pasieniečių šunų čempionatas
Organizatorių nuotr./Tris dienas Ignalinoje vyko Pasieniečių šunų čempionatas

Antrą vietą užėmė vokiečių aviganis Frudo, kuris su kinologu Juriu Bulsu tarnauja Latvijos sienos apsaugoje. Trečią vietą asmeninėje įskaitoje iškovojo Estijos policijos ir sienos apsaugos departamento atstovai belgų aviganis Felix ir kinologas Janekas Niudas.

Komandinėje įskaitoje – pirmi vilniečiai

Komandinėje įskaitoje triumfavo Vilniaus rinktinės kinologai bei jų augintiniai. Nugalėtojų sąskaitoje – 479 taškai.

Ant antro pakylos laiptelio stojo latvių pasieniečiai, pelnę vos keturiais taškais mažiau – 475. Trečia vieta atiteko svečiams iš Estijos, surinkusiems 471 tašką.

Čempionai ir prizininkai buvo apdovanoti ir pagerbti iškilmingos ceremonijos metu, kuri ketvirtadienį surengta prasidės Ignalinoje, Česlovo Kudabos pagrindinės mokyklos stadione. Prizininkai asmeninėje įskaitoje buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, diplomais ir prizais. Prizines vietas užėmusios komandos pagerbtos taurėmis, diplomais ir suvenyrais.

Iš viso Lietuvos valstybės sienos apsaugoje šiuo metu tarnauja daugiau apie 160 šunų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min