Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyvūnų gynėjai Taline rinkosi į didžiausią demonstraciją Baltijos šalyse prieš kailinių žvėrelių fermas

Didžiausia Baltijos šalių demonstracija prieš kailinių žvėrelių fermas
Renginio organizatorių nuotr. / Didžiausia Baltijos šalių demonstracija prieš kailinių žvėrelių fermas
Šaltinis: 15min
0
A A

Organizacijos iš Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos pirmadienį susirinko į tarptautinį protestą Taline, centriniame Tamsarės parke, kad išreikštų pritarimą ir paramą kailinių žvėrelių fermų uždrauddmui Baltijos šalyse.

Akcijoje dalyvavo apie 100 žmonių, apsirengusių juodai – taip siekta pagerbti milijonus mirusių kailinių žvėrelių, rašo akcijos organizatoriai. Šis susibūrimas taip pat surengtas ir ir tam, kad pabrėžtų tamprų bendradarbiavimą tarp gyvūnų teisių aktyvistų iš skirtingų šalių.

Šis protestas – didžiausio masto demonstracija prieš kailinių žvėrelių auginimą ūkiuose, per pastaruosius metus įvykusi Baltijos šalyse.

„Kailių fermose daug gyvūnų kenčia ir miršta, pavirsdami prabangos preke. Būtent todėl kailių fermų uždraudimo klausimas yra labai aktualus visose Baltijos šalyse„ – teigė akcijos organizatorė ir Estijos gyvūnų teisių organizacijos Loomade Nimel (lt. „Gyvūnų vardu“) atstovė spaudai Anita Jürson. – Mes džiaugiamės, kad demonstracija sutraukė tiek daug žmonių, kurie parodė visuomenei, kad kailių fermų uždraudimas būtų teisingas sprendimas.“

Akcijoje dalyvavęs Justas iš Lietuvos protesto metu sakė, kad „Kailinių žvėrelių fermos tebeegzistuoja daugelyje šalių, Lietuva – jokia išimtis. Mūsų šalyje tebeegzistuoja šimtai šių žiaurių ūkių. Gyvūnai, laikomi jose – tokie kiap audinės ir lapės – yra laukiniai, tad laikyti juos mažuose narvuose vien tam, kad pasisiūtum brangų paltą, yra ne tik nemoralu, bet ir visiškai nebūtina. Todėl ir esame čia – siekiame išreikšti savo paramą broliams estams kovoje su kraupia kailių industrija. Tikimės, kad tarptautinis dėmesys ir parama padės uždrausti kailinių žvėrelių auginimo praktiką.“

Pagrindiniai akcijos organizatoriai – Estijos organizacijos „Loomade Nimel“ (Gyvūnų vardu) ir gyvūnų advokacijos NVO „Loomus“, taip pat dalyvavo „Dzīvnieku brīvība“ („Gyvūnų laisvė“) iš Latvijos, „Otwarte Klatki“ (Atviri narvai) iš Lenkijos, o taip pat „Tušti narvai“ ir asociacija „Už gyvūnų teises“ iš Lietuvos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Protestas
Parašykite atsiliepimą apie 15min