TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juoda katė – kelianti ir pagarbą, ir baimę

Juoda katė
costi/sxc.hu nuotr. / Juoda katė
Šaltinis: Mice.lt
0
A A

Juodos katės iki šiol susilaukia prieštaringų nuomonių: atrodo ypač paslaptingos beveik visiems, kas nėra tokios turėjęs; dievinamos tų, kas su jomis dalijasi savo namais; nepagrįstai keliančios baimę, kai perbėga kelią.

Juodos katės baimė greičiausiai  kilo iš viduramžių tautosakos, kai buvo laikomos neatsiejamomis raganų pagalbininkėmis. Šios pagalbininkės buvo medžiojamos kartu su tariamomis raganomis, kurios buvo gaudomos, kankinamos, kol išpažindavo savo „kaltę“, ir dažniausiai sudeginamos. Dabar šios katės dažnai mėgiamos daugelio dėl savo ypatingo grožio.

Juoda juodai katei nelygu. Dažnai saulėje juodas katės kailiukas įgauna varinį atspalvį. Juoda taip pat gali būti nežymiai sumaišyta su kitomis spalvomis todėl viena katė gali būti „juodesnė“ už kitą juodą katę.

Daugelyje šalių juoda katė laikoma blogu ženklu. Tačiau šis prietaras, kaip ir kiti, nėra universalus. Azijoje ir Didžiojoje Britanijoje juoda katė kaip tik laikoma laimingu ženklu (išimtis, kad visgi beveik visoje Didžiojoje Britanijoje juodos katės perbėgimas per kelią laikomas nesėkmės pranašu).

Dažnai prietarai prieštarauja vienas kitam. Štai Anglijos vietovėje Jorkšyre manoma, kad ypatingai sėkmę neša juodos katės laikymas namuose, tačiau juodos katės perbėgimas per kelią vėlgi yra blogas ženklas. Dar keletas įdomesnių prietarų apie juodas kates:

– juodos katės sapnavimas reiškia sėkmę;
– buvo tikima, kad laidotuvių procesijai sutikus juodą katę, tai rodo apie greitą kito šeimos nario mirtį;
– XVI a. Italijoje žmonės tikėjo, kad jei juoda katė atsiguls ant sergančio asmens lovos, ji mirs;
– juodos katės kailyje rastas baltas plaukas – sėkmės ženklas. Negalima balto plauko išrauti, nes sėkmė nusisuks;
– jei juoda katė eina tavęs link, ji atneša sėkmę, tačiau jei pamatai katę nueinančią nuo tavęs, ji su savimi nusineša tavo laimę;
– jei juoda katė perbėgo kelią vairuojant, norint apsisaugoti nuo nesėkmės, reikia apsukti savo kepurę ir nubrėžti X ženklą ant priekinio stiklo.

Yra vienintelė pripažinta kačių veislė, kurios vienintelė galima spalva yra juoda – Bombėjaus katė (Bombay cat). Ši veislė išskirtinai išvesta kruopščiu atrankos būdu, siekiant išgauti panašumą į panterą. Stulbinamo grožio, apvaliomis, įtaigiomis akimis, Bombėjaus katė yra lengvai prisitaikantis, žaismingas gyvūnas, nesunkiai pripratinamas prie pasivaikščiojimų su pavadėliu.

Neskaitant Bombėjaus, solidi juoda spalva, kaip galima spalvos variacija, leidžiama dar 21 kačių veislėje.

Mice.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min