Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kačių tyko „naminiai“ pavojai

Namuose pavojų kelia ir elektros laidai, veikiantys elektros prietaisai.
Aldo Staskevičiaus/Mice.lt nuotr. / Namuose pavojų kelia ir elektros laidai, veikiantys elektros prietaisai.
Šaltinis: Mice.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Visi šeimininkai nori, kad jų augintinės būtų sveikos ir žvalios, tačiau kartais pamiršta atsargumą. Smalsuolės, mėgstančios patyrinėti kiekvieną naujovę, mūsų augintinės dažnokai nukenčia. Net jeigu iš namų nekelia kojos, pavojus gali tykoti mūsų aplinkoje, namuose.

Langai, laidai ir kita

Atidarytos balkono durys, praviras langas vilioja judrią katę, o ypač dabar, artėjant pavasariui, saulutei vis labiau šildant. Kadangi kačių stichija – aukštis, užšokusios ant palangės arba lango rėmo, jos gali slystelėti ir nugarmėti žemyn.

Tuoj sukrus vabzdžiai, parskris paukščiai, mūsų rainiukės ims medžioti, deja, ne visada sėkmingai. Ne visi skrydžiai iš aukštybių baigiasi laimingai. Todėl nepalikite pravirų langų, terasų, balkonų durų. Pasirūpinkite apsauginiu tinkleliu, jeigu norite laikyti pravirą langą ar duris.

Kates vilioja visokios slaptavietės. Todėl, prieš įjungdami skalbyklę arba orkaitę, nepatingėkite patikrinti, ar ten nesusirangė mažasis išdykėlis.Namuose pavojų kelia ir elektros laidai, veikiantys elektros prietaisai (žybsi lemputė arba juda kompiuterio pelės rodyklė). Su laidais ypač mėgsta žaisti jauni kačiukai, drauskite tokias šėliones, sudominkite žaisliuku.

Kates vilioja visokios slaptavietės. Todėl, prieš įjungdami skalbyklę arba orkaitę, nepatingėkite patikrinti, ar ten nesusirangė mažasis išdykėlis.

Atvira dujinės viryklės ugnis, įjungta elektrinė kaitlentė, verdantys puodai taip pat kelia pavojų – ne vienas rainis nusvilo letenas ir ūsus. Dar baisiau, jeigu apsiplikys verdančiu viralu.

Vazoniniai augalai

Norėdamos iš skranduko išvalyti kailio sąvėlas, katės kramsnoja žalumynus. Jeigu negauna specialios kailio sąvėlas tirpdančios pastos arba neturi sudaigintos katžolės, ragauja vazoninių augalų.

Iš vazoninių gėlių katėms pavojingiausios: gebenė, amarilis, puansetija (Kalėdų žvaigždė), rododendrai, azalija, kaktusai, difenbachijos, amalas, begonijos, „klevelis“. Šie augalai ne tik sutrikdo virškinimą, bet gali būti mirtinai nuodingi. Todėl būtina nuo mažens auklėti kačiukus, kad vazonuose augančios gėlės ir vazonų žemė – tabu!

Gėlių puokštės

Prieš pamerkdami gėlių puokštę, apžiūrėkite žiedus. Skintos gėlės, kurių katės gali paragauti, taip pat pavojingos sveikatai.

Gėlių žiedlapiai, kurių paragaus Rainiukas, gali sutrikdyti virškinimą, išprovokuoti vėmimą. Katinas gali ilgam netekti apetito, pasidaryti apatiškas, liūdnas.

Pavojingos šios skintos gėlės: narcizai, tulpės, irisai, ramunės, kardeliai, kalijos, chrizantemos, gvazdikai, hiacintai, eukalipto šakelės. Pačios nuodingiausios – lelijos ir hortenzijos. Jų paragavęs katinėlis ne tik praras apetitą, vems, bet taps apatiškas, sutriks koordinacija, inkstų ir širdies darbas. Laiku nesuteikus pagalbos, gyvūnėlis gali nugaišti.

Vaistai, chemikalai

Katėms kenkia visi žmonių vaistai, bet toksiškiausias – aspirinas, jis gali tapti mirtinu nuodu. Atsargiai reikėtų elgtis ir su įvairiais priešblusiniais insekticidais, kurie skirti šunims. Šalia sukiodamasis katinėlis, jeigu preparatas pateks ant kailio ir jis palaižys, gali sukelti intoksikaciją.

Pavojų kelia nesaugiai padėti graužikų nuodai. Jeigu pelytė buvo nuodyta žiurknuodžiais ir ją suėstų katinas, būtina skubi veterinarinė pagalba.

Katėms didelį pavojų kelia automobilių aušinamasis skystis, buityje naudojami cheminiai valikliai, purškikliai, dažai. Jeigu namie darote remontą, imkitės visų atsargumo priemonių, kad jūsų augintiniai nenukentėtų.

Mice.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min