Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip apsisaugoti nuo katės nagučių ir išgelbėti baldus, kilimus bei kitus daiktus

Snaudžianti katė
Mice.lt nuotr. / Snaudžianti katė
Šaltinis: Mice.lt
0
A A

Katės negali gyventi be draskymo. Jos drasko žaisdamos. Jos drasko, kai rąžosi. Jos drasko žymėdamos teritoriją ir įspėdamos kitas kates. O kadangi kačių nagai turi būti nuolat aštrinami, katės drasko daiktus, kad pašalintų atspurusius, nusidėvėjusius nagų sluoksnius atnaujindamos savo nagučius. Deja, šis būtinas katei procesas gadina mūsų baldus, užuolaidas, kilimus ir kitus namų daiktus.

Kaip galime pakeisti kačių draskymo įpročius?

Geriausia taktika yra nebandyti katės sulaikyti nuo draskymo, tačiau mokyti kur ir ką draskyti. Puikus būdas yra suteikti katei tinkamą, patrauklų plotą ir daiktus draskymui, tokius kaip draskyklės katėms. Kitas žingsnis padės jums paskatinti katę draskyti būtent ten kur jūs norite.

1. Pasistenkite, kad kad jūsų namuose būtų išbandytos įvairios, skirtingos kokybės ir įvairiais paviršiais draskyklės katėms. Pabandykite pasiūlyti katei draskykles, pagamintas iš kartono, gobeleno, kiliminės dangos, medžio ir pan. Kai kurios katės mėgsta, kai draskyklės horizontalios. Kitos katės pripažįsta tik vertikalias arba pasvirusias draskykles. Kai išsiaiškinsite, kokios draskyklės priimtiniausios jūsų katei, geriausia parūpinti tokias draskykles keliose skirtingose vietose. Turėkite omenyje, kad katės nori draskyklių, kurios būtų tvirtos ir naudojant nenugriūtų.

2. Padėkite katei atrasti kur yra jai skirtos draskyklės, pakvėpindami katžole, pakabindami ant jų žaislus arba padėdami tokiose vietose, kur ji linkusi užlipti.

3. Atgrasinkite katę nuo mėgstamų vietų draskymo, pratinimo laikotarpiu padarydami jas nepatraukliomis. Esant galimybei galite pašalinti mėgstamus objektus arba tiesiog juos uždengti. Uždenkite plastiku, švitriniu popieriumi, užlipinkite dviguba lipnia juosta baldų, ar kitas vietas, kur katė mėgsta draskyti, grindų plotą ant kurio stovėdama drasko baldus. Padėkite draskykles netoliese šių mėgstamų vietų kaip „legalias“ alternatyvas.

4. Reguliariai pakirpkite katės nagučius.

5. Galite uždėti ant katės nagų galiukų specialius plastikinius antgalius, su kuriais katė negalės padaryti žalos. Šie antgaliai pritvirtinami ant nagų specialiai klijais. Jie yra laikini: laikosi apie šešias savaites.

6. Aptikę katę draskant netinkamoje vietoje, galite pabandyti ją nubaidyti suplodami rankomis arba apipurkšdami vandeniu. Šią procedūrą naudokite tik kaip paskutinę priemonę, nes katė gali jus susieti su gąsdinančiu įvykiu (plojimu arba apipurškimu vandeniu) ir pradėti jūsų bijoti.

Uždenkite plastiku, švitriniu popieriumi, užlipinkite dviguba lipnia juosta baldų, ar kitas vietas, kur katė mėgsta draskyti, grindų plotą ant kurio stovėdama drasko baldus.

7. Nelaikykite katės prie draskyklės bandydami ją priversti draskyti. Toks veiksmas gali labai išgąsdinti katę ir ji gali pradėti apskritai vengti draskyklės (arba jūsų, taip pat!).

8. Stenkitės neišmesti apsidėvėjusių draskyklių. Katės labiau mėgsta apspurusius paviršius, nes į juos nagučiai nusigalanda geriau. Be to, katė pripratusi prie draskyklės, kuri jai tinkamai kvepia, ir nemėgsta naujų daiktų, prie kurių reikia vėl pratintis.

Pratindami katę prie draskymo tinkamose vietose turėsite būti kantrūs ir nuoširdžiai darbuotis kartu su savo augintine.

Informuojame jus taip pat apie chirurgines problemos sprendimo galimybes. Kai kurie žmonės išoperuoja savo katėms nagus. Ši operacija katei yra labai skausminga. Šios procedūros metu taip pat apmutuojami katės pirštų galiukai. Katė sveikdama labai kenčia.

Alternatyvi operacija – nagų sausgyslių pakirpimas, po kurios katė nebegali išskleisti savo nagų. Ši operacija suteikia mažiau skausmo. Pasirinkus šią procedūrą, būtina reguliariai pakirpti katės nagus, nes ji natūraliai jų nenusismailina.

Pabrėžiame, kad mes nepritariame tiek vienai, tiek kitai procedūrai, nes jos abi yra nehumaniškos ir labai skausmingos katėms. Laimė, daugelyje Europos šalių jos uždraustos.

Mice.lt
Temos Katė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min