TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip elgtis su bailiu šunimi (antra dalis, video)

Šuns baimė
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Šuns baimė gali virsti agresija.
Šaltinis: Reksas.lt
0
A A

Kaip nustatyti patirtį, šuniui darančią žalą? Ką daryti, kai šuo išsigąsta pirmą kartą ar kai baimę jaučia nuolat? Tai svarbūs ir dažnai skaitytojų užduodami klausimai. Baimę ar agresiją sukelti galite net ir jūs patys to nežinodami. Tad kaip elgtis su šunimi, agresyviai besielgiančiu iš baimės?

Pirmąją straipsnio „Kaip elgtis su bailiu šunimi“ dalį skaitykite čia.

Šunys elgiasi agresyviai dėl įvairių priežasčių: apsaugodami maistą, teritoriją, saugodami savo palikuonis. Bailūs šunys gali tapti agresyvūs išmokę, jog urzgimas ir kandimas priverčia žmones atsitraukti.

Agresija – tai ketinimas sukelti žalą. Tai nereiškia, kad šuo iš prigimties yra žalojantis, taip pat nereiškia, jog būdamas didis mąstytojas, keturkojis apsisprendė jus sukandžioti. Agresijos momentu dėl neurocheminių reakcijų šuo gali įkąsti, nes tuo metu jis yra „kovinėje“ būsenoje. Nesvarbu, koks geras buvo iki šiol.

Agresija gali pasireikšti bet kokio amžiaus šuniui, dažniausiai baimė virsta agresija, kai šuo būna tarp 1–3 metų amžiaus.

Kaip atpažinti agresiją?

Profesorė Bonnie Beaver teigia, kad agresija turi daug skirtingų ženklų. Šuo dažniausiai parodo agresiją šiepdamas dantis, urgzdamas, akylai stebėdamas, pakeldamas visą uodegą į viršų (jei normali uodegos pozicija yra tiesi ar nuleista). Tarsi gąsdindamas sakytų: „aš esu piktas“.

Kai kurie šunys nerodo agresijos ženklų, jie tiesiog puola ir kanda. Tai pavojingesni agresijos atvejai.

Ieškokite pagalbos

Kadangi agresija gali baigtis pavojingais įkandimais, ieškokite profesionalios pagalbos. Jums reikės rasti, kas šunį nuramina ir apsaugoti tuos, kuriems šuo rodo agresijos ženklus.

Pradėti reikėtų pasitariant su veterinaru. Jei jis negali išspręsti šios problemos, naudinga kreiptis į elgesio specialistą. Taip pat galima kreiptis į šunų dresūros trenerį, kuris moko šeimininkus, kaip auklėti šunis teigiamos motyvacijos pagrindu. Tai būtina kiekvienam šuniui, kuris yra bailus ar rodo agresiją.

Jeigu nubausi šunį, rodantį agresijos, baimės ženklus, šuo nustos juos rodyti ir tiesiog pradės pulti be įspėjimo.APDT viešųjų ryšių vadovė Michelle Blake teigia, kad dažnai žmonės per televizorių ir internete prisižiūri pasakojimų apie šuns dominavimą, pradeda dominuoti, šiurkščiau elgtis su savo šunimis. Tai dažnai baigiasi dar labiau padidėjusia agresija.

Bausmės gali duoti priešingą rezultatą

Profesorė B.Beaver teigia, kad jeigu nubausi šunį, rodantį agresijos, baimės ženklus, šuo nustos juos rodyti ir tiesiog pradės pulti be įspėjimo.

Agresyvaus šuns kūno kalba yra naudinga tokio šuns šeimininkui. Šunį, rodantį daug įspėjimo ženklų, galima nesunkiai paveikti priešpriešinio sąlygojimo principu (kai šuniui reaguojant agresyviai, jūs elgiatės priešingai  – didinate atstumą ir su juo žaidžiate ar pan.).

Štai kaip atrodo šuns, su kuriuo buvo šiurkščiai elgiamasi, elgesys po priešpriešinio sąlygojimo elgesio keitimo užsiėmimų:

VIDEO: Chihuahua AFTER Counter Conditioning

Kai šuo negali nustoti elgtis bailiai ar agresyviai, gali pagelbėti medikamentai nuo nerimo ir depresijos. Kai kuriems šunims gyvenimas yra pilnas baimių, todėl tam tikra vaistų programa gali numalšinti šuns nerimą ir leisti jam pradėti mokytis.

Reksas.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min