Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip sugyventi su alfa kate?

Kačių paroda Biškeke
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Katė
Šaltinis: Mice.lt
0
A A

Ne kartą iš šunų augintojų teko girdėti apie alfa šunis – kietus lyderius, sunkiai žmogui paklūstančius gyvūnus. Ir staiga viename kačių mylėtojų pokalbyje išgirstu: maniškis – tikras alfa katinas. Negi būna tokių kačių?Pasirodo, būna...

Kam priklauso alfa katė?

Pasak pokalbio dalyvių, alfa katė žmogui nepriklauso. Tai žmogus priklauso alfa katei ir gyvena jos namuose. Nieko nauja. Juk dauguma kačių traktuoja savo šeimininką kaip įnamį ir suteikia jam garbę gyventi po vienu stogu.

Tačiau kačių mylėtojai pateikė ir kitokių pavyzdžių...

Štai mažas kačiukas snaudžia – šeimininkas stengiasi netrukdyti, net jei katinėlis įsitaisė neleistinoje vietoje. Jis bando paliesti ar pajudinti kačiuką, o šis šmaukšt nagais. Visiems juokinga: mažas liūtas ginasi, įbrėžimas nedidelis – nieko tokio, užgis. Tegul tupi, kur jam patinka.

Kitas mažojo alfa lyderio pavyzdys: žaisdami su mažu kačiuku provokuojame kuo didesnį azartą, nestabdome įsišėlusio augintinio.

Nebebus juokinga, kai suaugęs, porą kilogramų sveriantis katinas iš pasalų šokinės ant šeimininkų arba svečių.

Dar kitas pavyzdys – netikėtai užkluptas ar išgąsdintas kačiukas šiaušia keterą, šnypščia ir puola. O mes dažniausia leipstame juokais, nes situacija juokingai miela. Na, neapsikentę, nuvejame jį tolyn ir tiek. Tačiau nereikės nė poros kartų, kad kačiukas įprastų medžioti ne tik mūsų, bet ir svečių kojas, kabintis į klešnes, šokti ant galvos. Nebebus juokinga, kai suaugęs, porą kilogramų sveriantis katinas iš pasalų šokinės ant šeimininkų arba svečių.

Įgimta lyderystė

Minėti pavyzdžiai nebūdingi absoliučiai visoms katėms, bet, pataikaudami mažam kačiukui, visai to nenorėdami, suteikiame jam gaujos vado rangą. Suteikdami tokį rangą, leidžiame būti agresyviam.

Yra nemažai alfa kačių, kurios tokios gimsta. Jos viską kontroliuoja: ėda tai, kas joms patinka; paglostyti jas galima tik tada, kai pasiilgsta švelnumo.

Ryte jus žadindama alfa katė krimsteli į pirštą ar nosį – reikalauja dėmesio. Jeigu žmogus nepaklūsta, tampa rėksminga, dar labiau aikštijasi.

Dažniausiai pastebimas alfa katės bruožas – žmogaus švelnumo išprovokuota agresija. Pati įsiprašiusi žmogui ant kelių, maloniai nusiteikusi, alfa katė gali agresyviai reaguoti nusprendusi, kad glamonių gana. Jos vyzdžiai susiaurėja, ausys prisiploja, uodegos galiukas nervingai virpa – buvusi miela katytė žiebia letena tam, kurio glamonių pati prašėsi. Alfa katės kantrybė greit išsenka, ji nepaiso autoritetų ir vertina tik tai, kas jai malonu.

Įdarbinkite savo katę

Visuomet reikia parodyti katei, kas šių namų galva. Kas parūpina maisto ir suteikia pastogę, tas ir diktuoja elgesio taisykles. Katės nėra kvailos, jos puikiai tai supranta. Kitas dalykas, kad apsimeta nieko nesuprantančios.

Alfa katei reikia įrodyti, kad veltui niekas nieko niekada negauna. Viską reikia užsidirbti!

Nelaukite rytdienos. Jau šiandien pradėkite nuo mažų pratimų.

Pati įsiprašiusi žmogui ant kelių, maloniai nusiteikusi, alfa katė gali agresyviai reaguoti nusprendusi, kad glamonių gana.

Nors ir labai mylite savo augintinę, nenuolaidžiaukite. Išmokite perskaityti jos kūno kalbą. Sudarykite katės poelgių įvairiose situacijose „juodąjį sąrašą“ ir venkite pavojingų situacijų.

Jeigu katė jus žadina anksti ryte, nakčiai neįsileiskite į miegamąjį. Iš pradžių jums prireiks ausų kamštukų, laikui bėgant, viskas susitvarkys.

Jeigu bando įbrėžti ar įkąsti tupėdama jums ant kelių, nebeleiskite jai ten užšokti.

Kaip šunys mokomi klikerio ir gardėsių pagalba, taip katę irgi galima pabandyti išmokyti komandų kačių gardėsių pagalba. Kantrybės, žinoma, reikės trigubai daugiau.

Pirmas žingsnis – pamokyti, kad spragtelėjimas reiškia gardėsį ir kad atlygį gaus tik jį užsidirbusi.

Šerkite katę porą kartų per dieną visada tuo pačiu metu ir nešerkite šiaip sau, bet kokia proga. Reikia, kad ji išalktų ir noriai sukirstų jai skirtą kačių maisto porciją.

Pabandykite klikerio pagalba išmokyti komandos sėdėti. Neatsisėda – negauna savo porcijos.

Taip pat reikia išmokyti vertinti šeimininko glamones. Kaip skaniuką už gerus darbus, taip švelnų žmogaus prisilietimą katė turi užsitarnauti.

Mice.lt
Komentarai
Temos Dresūra
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min