Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 15d. 11:03

Katės murkdamos kontroliuoja žmones

Mėgstamiausia spalva – rožinė.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Mėgstamiausia spalva – rožinė.

Moksliniu tyrimu įrodyta, kad namuose laikomos katės murkdamos kontroliuoja žmones.

Anot mokslininkės Karen McComb, žmones veikia murkimas, sumaišytas su negirdimu, aukšto dažnio kniaukimu.

Nors žmonėms atrodo, kad murkdamos katės išreiškia džiaugsmą, malonumą, tačiau kai kurios katės ima murkti ir glaustytis panorusios valgyti. Tyrimu įrodyta, kad žmones tai savotiškai erzina, tačiau jie to neignoruoja, vietoje to paklusdami katėms ir jas pamaitindami, rašo tinklalapis LiveScience.com.

„Prašymas murkiant žmonėms yra malonesnis, nei miaukimas, todėl kniaukiančias kates jie dažniau tiesiog išveja iš kambario“, – teigė Didžiosios Britanijos Sasekso universiteto mokslininkė K.McComb.

Anksčiau buvo nustatyta, kad kačių kniaukimas yra panašus į žmonių verkimą.

Murkimas prašant maisto buvo įkyresnis, nei paprastas murkimas.Tirti kačių murkimą K.McComb paskatino jos pačios katė, kuri rytais dažnai pažadina šeimininkę murkimu. Ji išsiaiškino, kad panašiai elgiasi ir kitos katės, todėl moteris ėmėsi tyrimo.

Kadangi prie šeimininkų katės murkia kitaip, nei prie svetimų žmonių, K.McComb paprašė kačių augintojų įrašyti savo augintinių murkimą tuomet, kai jie prašo maisto, ir kai neprašo. Ji surinko 10 kačių murkimo garso įrašus.

Vėliau šie įrašai buvo paleisti klausant 50-čiai žmonių. Jie nurodė, kad murkimas prašant maisto buvo įkyresnis, nei paprastas murkimas.

K.McComb nuomone, pastebėjusios, jog murkimas su aukšto dažnio kniaukimu padeda labiau, katės naudoja jį siekdamos paveikti šeimininkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:24
00:18
01:17

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min