Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 2d. 14:09

Kauno gyvūnų globėjų rankose neįprastas mažylis – trijų mėnesių lūšiukas

Lūšis gyvūnų priežiūros centre
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lūšis gyvūnų priežiūros centre

Kauno gyvūnų priežiūros centre „Nuaras“ neįprastas pacientas – į gyvūnų gelbėtojų rankas pateko nesunkiai sužalotas lūšies jauniklis.

Katino dydžio, murkia kaip katinas, bet vos gavęs mėsos gabalėlį pavirsta laukiniu žvėrimi. Taip trumpai galima apibūdinti jaunąjį gyvūnų priežiūros centro lankytoją.

Maždaug trijų mėnesių amžiaus gyvūnas į Kauną pateko pasieniečių dėka. Dzūkijos nacionalinio parko teritorijoje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje pastebėję lūšiuką pareigūnai nenumojo ranka. Apie jį pranešė aplinkosaugininkams, o šie pagalbos kreipėsi į gyvūnų globėjus.

Tokio amžiaus mažyliai paprastai dar laiką leidžia su savo mama, kuri juos moko medžioti. Mažylius ji augina iki maždaug sausio-vasario mėnesio. Paprastai lūšys neatstumia savo mažylių. Kodėl jis pasiliko vienas niekas nežino. Viena iš versijų, kad galėjo kažkas nutikti motinai arba paviliotas žmonių maisto nuklydo nuo vados.

„Būklė yra normali, išskyrus žaizdelę prie akies. Ją sugydžius lūšiukas bus visiškai sveikas. Odelė prie akies yra nudrėksta, bet dėl ko taip galėjo nutikti sunku pasakyti“, – sakė lūšiuko būklę vertinusi veterinarė Rūta Mikėnienė.

Lūšis yra įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Šių plėšriųjų žinduolių Lietuvoje priskaičiuojama iki 100.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min