Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 27d. 09:48

Mano namuose – vagis!

Šuns svajonė
sxc.hu nuotr. / Šuns svajonė

Ne veltui įsirengiame signalizacijas, uždarome vartus, užrakiname duris. Išeidami iš namų pasistengiame, kad joks neprašytas svečias neužeitų vidun. Tačiau to nepakanka – namuose jau yra vagis! Taip, pats tikriausias vagis, kurį kasdien vedate pasivaikščioti prisegtą pavadėliu, kuriam perkate specialų maistą ir žaislus, kuriam leidžiate miegoti kartu.

Deja, tokia tiesa – dažnas šeimininkas, augindamas šunį, jame užaugina ir blogą įprotį vogti. Šuo, lipdamas ant stalo ar spintelės ne tik pavagia maistą, bet ir numeta bei sudaužo indus, apdrasko baldus, apsinuodija maistu ar priverčia valyti visus namus. Šuns vagystės niekaip nepateisinamos – tokie išsisukinėjimai kaip „šuo vagia, nes jaučiasi alkanas“ ar „nieko tokio, ta dešra vis tiek buvo neskani“ tėra šeimininko nenoras auklėti augintinį. Aplaidumas ir leidimas lipti ant spintelės, nes „vis tiek nieko nuo jos nesuės“ taip pat nėra pateisinamas. Šuo vagia? Vadinasi, šeimininkas jo neišmokė elgtis kitaip.

Šuo turi suprasti, kad ėsti gali tik tai, kas yra dubenėlyje arba ką jam paduoda šeimininkas. Šis, savo atžvilgiu, turi neduoti šuniui maisto nuo stalo, o jei nori atiduoti duonos gabalėlį ar kąsnį sumuštinio, geriausia būtų maistą įdėti į dubenėlį. Pagirtina, jeigu augintinis niekada neis į patalpą, kurioje valgote.

Vis dėlto, tai nėra pakankama apsaugos priemonė nuo vagystės. Kad šuniui nekiltų noras vogti, jis turi kasdien laiku gauti savo maisto. Taip pat būtina drausminti už mažiausią vagystę rodantį veiksmą – neleiskite atsiremti į spintelę priekinėmis letenomis, drausminkite už bandymą pasiekti stalo kraštą, taip pat neleiskite šuniui sėdėti šalia lėkščių su maistu, kai valgote ar gaminate. Drausminimo stiprumas priklauso nuo šuns – vienam užteks perspėjimo, kitą gali tekti šiurkščiai nutraukti nuo spintelės.

Šie būdai veiksmingi tol, kol esate šalia šuns. Kad šuo nevogtų ir jums išėjus iš kambario, galima pasinaudoti... šaukšteliais. Pririškite prie to, ką šuo norės pavogti, pvz.: dešros, keletą šaukštelių taip, kad, vogdamas dešrą, šuo nutrauktų ir juos. Šaukšteliai krisdami ant grindų sukelia stiprų, nemalonų garsą. Toks būdas paauklėti šunį geras tuo, kad keturkojis nesusies bausmės (netikėto triukšmo) su šeimininku ir nevogs net jums išėjus iš kambario. Tai gana stipriai paveikia jautrius šunis, tačiau gali neturėti jokio efekto itin smalsiam ir aktyviam augintiniui.

Kad galėtumėte būti tikri, jog šuo nevogs, nepalikite lengvai pasiekiamo maisto, kai būnate namuose, prižiūrėkite šunį, o išėjus – palikite jam skanėstų ar uždarykite narve.

Bone.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min