Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 14, 08:32

Meldinių nendrinukių apsaugai tarptautinis įvertinimas ir Davido Attenborough dėmesys

Lietuvoje įgyvendinamas meldinės nendrinukės apsaugos projektas jau antrą kartą pateko tarp geriausių Europos gamtosaugos iniciatyvų, o ypatingus pasiekimus gelbstint šį retą paukštį nuo išnykimo pastebėjo ir garsiausių dokumentinių filmų apie gamtą režisierius seras Davidas Attenborough, rašoma Baltijos aplinkos forumo pranešime žiniasklaidai.
Žuvinte perkelta meldinė nendrinukė
Žuvinte perkelta meldinė nendrinukė / Ž.Morkvėno nuotr.

Šiemet jau antrą kartą mūsų tautiečių vykdoma meldinės nendrinukės gelbėjimo iniciatyva pateko tarp tarptautinio gamtos apsaugos konkurso „Natura2000“ finalininkų. Pirmą kartą projektas tarp geriausių nominuotas prieš du metus kategorijoje „Socioekonominė nauda“, o šiemet ekspertų žiuri jį išrinko finalininku populiariausioje apdovanojimų kategorijoje „Apsauga sausumoje“. Tuo tarpu kitų tarptautinių apdovanojimų „LIFE Awards 22“ metu Seras Davidas Attenborough, kalbėdamas apie LIFE programos projektų pasiekimus per trisdešimt šios programos gyvavimo metų, išskyrė meldinę nendrinukę, kaip vieną iš rūšių, kurias gamtininkams, LIFE programos projektų dėka, pavyko išsaugoti nuo išnykimo.

„Mus labai džiugina išskirtinis tarptautinės bendruomenės dėmesys meldinės nendrinukės apsaugai. Nors didžiausias mūsų ir užsienio kolegų darbo įvertinimas – stabili meldinių nendrinukių populiacija, saugiai kaip tik šiuo metu lizduose cypsintys šių paukščių mažyliai, tačiau ir ekspertų pripažinimas – didelis pasiekimas visai atsidavusiai komandai, gausiam gamtai draugiškų ūkininkų ratui. Esame nuoširdžiai sujaudinti ir dėkingi meldinių nendrinukių ekspertų bendruomenei visoje Europoje“ - sako meldinės nendrinukės apsaugos projekto vadovas, Baltijos aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas.

Meldinės nendrinukės apsaugos projektas išskirtinio dėmesio sulaukė dėl itin sėkmingai pirmą kartą pasaulyje su šia rūšimi įgyvendintos translokacijos (paukščių perkėlimo iš vienos šalies į kitą), pelkių atkūrimo, praktiško biomasės panaudojimo sprendimo ir kitų priemonių, kurios ženkliai pagerino retųjų giesmininkų būklę Lietuvoje ir sukūrė prielaidas mūsų tautiečių patirtį pritaikyti gelbstint šį paukštį kitose šalyse.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min