Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 19d. 11:53

Pasaulinę miškų dieną miškininkai siūlo pasirūpinti paukščiais – įkelti inkilų

Pusiau atviras inkilas pilkajai musinukei
Generalinės miškų urėdijos nuotr. / Pusiau atviras inkilas pilkajai musinukei

Minėdami Pasaulinę miškų dieną, miškininkai kviečia ją įprasminti gerais darbais. Vienas jų – pasirūpinti sugrįžusiais paukščiais ir suteikti jiems naujus namus. Jau trečius metus rengiamos akcijos „Paukščiai grįžta namo“ metu bus iškelta šimtai inkilų, pranešė Generalinė miškų urėdija.

Tęsdama žymaus Lietuvos gamtininko profesoriaus Tado Ivanausko pradėtą gamtosauginę veiklą bei daugiau nei prieš 90 metų jo inicijuotą Paukščių dienos paminėjimą, Generalinė miškų urėdija kartu su visomis 42 miškų urėdijomis kasmet rengia paukščių sutiktuvių šventę „Paukščiai grįžta namo“. Šiemet šventę globoja aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Miškininkų pakviesti dalyvauti akcijoje jaunieji miško bičiuliai patys stengiasi pasirūpinti ir inkilais. Padedami girininkų, mokytojų patys gamina namelius paukščiams. Įtraukdami į šią gamtosauginę veiklą moksleivius, miškininkai siekia, kad vaikai pajustų šios veiklos svarbą, žinotų jos naudą.

„Paukščiai – tai mūsų gamtos sanitarai, kurie reguliuoja vabzdžių ir smulkių graužikų skaičių, naikina kenkėjus, taip pat jie padeda išplatinti augalų sėklas. Todėl svarbu pasirūpinti, kad miškuose paukščių populiacija būtų tinkama ir dėti pastangas, kad ji nemažėtų. Inkilų kėlimas pavasarį  prisideda prie tinkamos aplinkos sukūrimo, kad sugrįžę paukščiai turėtų naujus, jaukius savo namus. Šiais metais akcijos metu Alytaus miškų urėdijos teritorijoje esančiuose miškuose planuojame įkelti per 200 inkilų zylėms, musinukėms, bei pelėdoms. Iš viso jų yra maždaug 4000“, – sako  Alytaus miškų urėdas Vytautas Zelenius.

Kviesdami paminėti Pasaulinę miškų dieną, miškininkai primena, kad inkilus galima kelti visur: miškuose, parkuose, skveruose, soduose. Nespėjusius inkilo iškelti dabar patikina, kad net ir vėliau iškeltuose inkiluose sparnuočiai būtinai įsikurs.

Kovo 23-iąją kone visose miškų urėdijose mažiesiems sparnuočiams bus iškelti inkilai. Kai kurios miškų urėdijos inkilėlius kelia jau nuo praėjusios savaitės, kitos akcijos renginius planuoja visą ateinančią savaitę.

Temos: 2 Inkilas Miškas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min