Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 6d. 16:25

Pasieniečiai rinko geriausią tarnybinį šunį

XXI-ojo tarnybinių šunų meistriškumo čempionato akimirka
VSAT nuotr. / XXI-ojo tarnybinių šunų meistriškumo čempionato akimirka

Geriausias tarnybinis pasieniečių šuo yra dešimties metų VSAT Ignalinos pasienio rinktinėje tarnaujantis ir sieną su Baltarusija saugantis vokiečių aviganis Brio Brentas. Jo šeimininkas yra kinologas Algirdas Zinkevičius, praneša VSAT.

Tai paaiškėjo po tris dienas Ignalinoje ir jos apylinkėse vykusio XXI-ojo tarnybinių šunų meistriškumo čempionato. Jame sėkmė šypsojosi varžybų šeimininkams, Ignalinos rinktinės pasieniečiams, kurie lygių neturėjo ir asmeninėje, ir komandinėje įskaitose.

Antroje vietoje asmeninėje įskaitoje liko Varėnos pasienio rinktinės garbę gynę Sigitas Sužiedėlis ir belgų aviganis Grikis. Beje, antrą vietą šis tandemas užėmė ir praėjusiais metais vykusiose analogiškose varžybose. 2017-aisiais S.Sužiedėlis ir Grikis buvo pirmi.

VSAT nuotr./XXI-ojo tarnybinių šunų meistriškumo čempionato akimirka
VSAT nuotr./XXI-ojo tarnybinių šunų meistriškumo čempionato akimirka

Trečia vieta atiteko A.Zinkevičiaus komandos kolegei Astai Drabunienei ir jos augintinei vokiečių aviganei Ildai.

Komandinėje įskaitoje triumfavo Ignalinos atstovai A.Zinkevičius, A.Drabunienė bei jų keturkojai partneriai. Varėnos rinktinės komanda, kurią sudarė S.Sužiedėlis ir Grikis bei Donatas Sadauskas su belgų aviganiu Itu, buvo antra. Trečia vieta atiteko Latvijos sienos apsaugos tarnybos kinologams Viačeslavui Skibai ir Viačeslavui Cirskiui bei jų keturkojams Odriui ir Straikui.

Svarbiausiame VSAT kinologijos metų renginyje varžėsi nugalėtojais atrankos varžybose savo padaliniuose pripažinti Lietuvos pasieniečių šunys iš Ignalinos, Vilniaus, Varėnos, Pagėgių, Pakrančių apsaugos rinktinių bei VSAT Užsieniečių registracijos centro.

Svečių teisėmis čempionate rungėsi Lietuvos viešojo saugumo tarnybos bei policijos kinologai su savo augintiniais, taip pat gausus būrys kolegų iš užsienio – Latvijos, Lenkijos, Estijos, Baltarusijos sienos apsaugos žinybų komandos. Pirmąsyk į tokias varžybas atvyko Ukrainos pasieniečiai su savo keturkojais talkininkais.

VSAT nuotr./XXI-ojo tarnybinių šunų meistriškumo čempionato akimirka
VSAT nuotr./XXI-ojo tarnybinių šunų meistriškumo čempionato akimirka

Kiekvieną komandą sudarė du pareigūnai su tarnybiniais šunimis ir jos vadovas. Keturkojai sugebėjimus demonstravo vietovės apieškos, žmogaus paieškos, pėdsekystės ir šuns elgsenos rungtyse.

Ketvirtadienį Ignalinos Česlavo Kudabos gimnazijos stadione įvyko iškilminga VSAT tarnybinių šunų meistriškumo čempionato nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Jos metu prizininkai asmeninėje įskaitoje buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, diplomais ir prizais. Prizines vietas užėmusios komandos pagerbtos taurėmis, diplomais ir suvenyrais.

Prieš tai pasieniečiai su šunimis Ignalinoje visuomenei surengė savo veiklos pristatymą ir pademonstravo parodomąją programą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:26
02:04
04:45

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min