TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskelbtas populiariausių šunų veislių Lietuvoje TOP 20

Jorkšyro terjeras
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Bone.lt duomenimis, populiariausi Lietuvoje yra Jorkšyro terjerai.
Šaltinis: Bone.lt
0
A A

Šunų augintojams ir mylėtojams skirta svetainė bone.lt atliko svetainėje užregistruotų šunų veislių skaičiavimus ir sudarė populiariausių šių keturkojų veislių sąrašą.

Taigi skaitytojams pristatomas populiariausių šunų veislių Lietuvoje dvidešimtukas pagal bone.lt duomenis:

1. Jorkšyro terjeras
2. Vokiečių aviganis
3. Pekinas
4. Prancūzų buldogas
5. Rusų toiterjeras
6. Sibiro haskis
7. Labradoro retriveris
8. Šarpėjus
9. Amerikiečių Stafordšyro terjeras
10. Mopsas
11. Vakarų Škotijos baltasis terjeras
12. Anglų kokerspanielis
13 Rotveileris
14. Auksaspalvis retriveris
15. Ši cu
16. Biglis
17. Bokseris
18. Amerikiečių kokerspanielis
19. Čiau čiau
20. Pinčeris

Jorkšyro terjeras – nepaisant to, jog šie šuneliai reikalauja nemažai išlaidų priežiūrai, pirmąją vietą populiariausių veislių sąraše užėmė būtent šie dekoratyviniai keturkojai, kurie tapo vieni populiariausių Lietuvoje ir itin dažnai sutinkami daugelio namuose. Be to, Jorkšyro terjeras yra puiki išeitis žmonėms, kurie alergiški šunims, tačiau vis tiek svajoja turėti keturkojį draugą.

Vokiečių aviganis – tai Vokietijoje kilusi viena populiariausių tarnybinių šunų veislė, puikiai išvystytais raumenimis. Vokiečių aviganiai taip pat gali būti puikūs sarginiai šunys. Nors šie šunys labai pasitiki savimi ir turi kovinių instinktų, tačiau yra labai nuoširdūs ir geros širdies.

Pekinas – šie šuniukai ypač tinkami auginti bute, kadangi nepasižymi dideliu ūgiu. Tai mažas ir labai judrus keturkojis, kurio kailiui reikia nemažai dėmesio. Tačiau šių šunelių charakteris gana sudėtingas, kadangi šie mažyliai yra labai orūs, egocentriški ir įžeidūs.

Prancūzų buldogas – tai gana mažas, tačiau tvirto kūno sudėjimo keturkojis, kurio svoris yra apie 14 kilogramų, tad šunelis puikiai tinka gyventi bute. Geriausios savybės yra tos, kad šunelis labai draugiškas, meilus, prieraišus ir puikiai sutaria su kitais keturkojais.

Rusų toiterjeras – tai viena iš mažiausių šunelių veislių. Nors ir mažyčiai, tačiau rusų toiterjerai yra itin aktyvūs, drąsūs ir netgi stiprūs šuneliai.

Sibiro haskis – šiems šunims reikia skirti daug dėmesio ir laiko. Kadangi tai yra kinkoma šunų veislė, jos atstovams būtina daug energingos veiklos ir ilgų pasivaikščiojimų.

Labradoro retriveriai – tai Kanadoje išvesta šunų veislė. Šie šunys žvilgsnį patraukia ne tik savo nepriekaištinga išvaizda, tačiau ir itin draugišku bei meiliu charakterio būdu. Be to šie šunys puikiai sutaria ne tik su suaugusiais bei vaikais, tačiau ir su kitais keturkojais gyvūnais.

Šarpėjus – tai šuns veislė, kuriai reikai nemažai priežiūros, kadangi jo kailis sudribęs klostėmis, kurias būtina dažnai valyti.

Amerikiečių Stafordšyro terjeras – atletiškas, raumeningas, vikrus, drąsus šuo. Šis šuo gali būti puikus sargas. Turint mažų vaikų, amerikiečių Stafordšyro terjero auginti nerekomenduojama, kadangi tai gana agresyvi, kovinga veislė, kuri yra dažnai neprognozuojama.

Mopsas – tai mažas raumeningas šuniukas, kuriam reikia skirti nemažai dėmesio ir ilgų pasivaikščiojimų, kadangi šie šunys linkę nutukti. Tačiau tiems, kas nori prieraišaus, draugiško bei ištikimo keturkojo draugo, mopsas – puikus pasirinkimas.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras – šunų veislė, kitaip vadinama vestais. Nors šuneliai yra mažučiai, o iš išvaizdos labai mieli, ši veislė yra išvesta gyvūnų medžioklei. Nors ilgam kailiukui reikia nemažai priežiūros, tačiau jis beveik nesišeria. Taip pat vestukai nemėgsta vienatvės, todėl dauguma žmonių iš karto įsigyja šios veislės du mažylius.

Anglų kokerspanielis – tai medžioklinis šuo, kurio prigimtis itin veržli, tad šiems šunims reikia daug dėmesio ir žaidimų.

Rotveileris – šuo, kuris turi būti dresuojamas, kadangi nedresuoti šios veislės šunys gali tapti pavojingi ne tik aplinkiniams tačiau ir savo šeimininkui. Rotveileriai gana ramūs, tylūs, stambūs ir  mėgstantys vaikus šunys.

Auksaspalvis retriveris – naminis šuo, kuris seniau būdavo puikus pagalbininkas medžioklėje, atnešantis sugautą grobį. Kadangi tai ramus, draugiškas, meilus šuo, daugelis žmonių mielai renkasi šią veislę.

Ši cu – miniatiūrinis keturkojis. Puikus naminis gyvūnėlis, kuris lengvai prisitaiko ir yra labai draugiškas. Tačiau šis šunelis turi ilgą kailį, kuriam reikia daug priežiūros.

Biglis – tai itin energingas, tvirto kūno sudėjimo medžioklinės veislės šuo. Tai veislė, kuri reikalauja nuolatinio bendravimo ir kuriai kenkia ilgas buvimas vienam, be žmonių draugijos. Taip pat bigliui privaloma daug judėti, kadangi šie šunys linkę į nutukimą.

Bokseris yra tvirto, atletiško sudėjimo šuo. Žmonės šią veislę mėgsta dėl to, kad bokserių būdas yra itin ramus, neagresyvus, o meilė vaikams yra įgimta.

Amerikiečių kokerspanielis – žmonės šiuos šunis mėgsta dėl to, kad jie puikiai prisitaiko gyventi bute, be to yra draugiški, meilūs ir gyvybingi.

Čiau čiau – šuo, kurio išskirtinis bruožas yra įspūdingai atrodantis tamsiai mėlynas liežuvis. Šis šuo taip pat išsiskiria tuo, kad yra ramus, išdidus ir bebaimis.

Pinčeris – elegantiškas, lengvai dresuojamas, gali būti tarnybinis arba dekoratyvinis šuo.

Bone.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Šuo

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min