Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 23d. 14:27

Šakių gyventoja kelių veislių mišrūnus pardavinėjo kaip grynaveislius

Šuniukai
Fotolia nuotr. / Šuniukai

Šakių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) atliko patikrinimą Šakių gyventojos namuose ir rado kelias dešimtis šunų, laikomų net minimalių gyvūnų gerovės ir sveikatos reikalavimų neatitinkančiomis sąlygomis. Nors moteris veisė prancūzų buldogų, jorkšyro terjerų, maltos bišonų veislių mišrūnus, tačiau juos parduodavo kaip grynaveislius, informuoja VMVT.

Patikrinimo metu inspektoriai rado 18 suaugusių kalyčių, 3 patinus ir 9 jauniklius. Niekur nedirbanti ir jokių oficialių pajamų negaunanti moteris neigė veisianti šuniukus prekybai – esą jauniklius ji pasilieka sau, o kartais kam nors padovanoja. Augintinių daugintoja taip pat negalėjo paaiškinti, iš kur gauna lėšų gyvūnų priežiūrai ir veterinarinėms procedūroms.

Šunys buvo laikomi ankštuose narvuose, priversti vaikščioti ant jiems netinkamo pagrindo – vielinio tinklo grindų.

Narvai su gyvūnais buvo laikomi nuolatinėje prieblandoje, be tinkamo apšvietimo. Veisiamos buvo užkrečiamomis ligomis sergančios šunų patelės.

Patikrinimo metu gyvūnų laikymo sąlygos buvo užfiksuotos vaizdinėje medžiagoje. Ji bus panaudota sprendžiant šunų perėmimo klausimą, jei moters nedelsiant neištaisys esamų trūkumų ir neįrodys, kad sugebės užtikrinti tinkamas sąlygas gyvūnams.

Patikrinimo metu augintinių daugintoja gyvūnų globėjams sutiko atiduoti tik vieną sergančią kalaitę, kuriai po veterinarijos gydytojo apžiūros konstatuotas prastas įmitimas, odos pažeidimai, odos parazitų sukelti klinikiniai požymiai ir kt.

VMVT primena, kad kiekvienas perkantis gyvūną iš nelegalaus veisėjo ar nesąžiningo pardavėjo, skatina neatsakingą veisimą, dėl ko nemažai šuniukų ir kačiukų atsiduria gatvėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min