Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 24d. 17:16

Šiaurės Airijoje atrasta nauja drugelių rūšis

Saugoma žemė
Photos.com / Saugoma žemė

Mokslininkai labai nustebo netikėtai atradę dar niekur nematytų drugelių rūšį Šiaurės Airijoje, praneša dailymail.co.uk.

Nuotraukas rasite čia

Ekspertai net nenumanė, kad tokia drugelių rūšis išvis egzistuoja. Šie reti drugeliai atrodo beveik taip pat, kaip ir vadinamieji „Reals wood white“ ir „wood white“ drugeliai, atrasti Anglijos miškuose.

Naujai atrastą rūšį ištyrinėję ekspertai tvirtina, kad „Cryptic wood white“ drugeliai turi daugiau chromosomų ir, pasirodo, kad jie žemėje gyvena jau 70 tūkst. metų, o tai reiškia, jog ši rūšis yra kur kas senesnė nei dvi prieš tai minėtosios.

„Tai išties didelis atradimas. Tikriausiai dėl jų mums reikės perrašyti knygas apie drugelius“, – atradimu džiaugiasi Martinas Warrenas, vyriausiasis „Drugelių išsaugojimo“ organizacijos narys.

Atradimas buvo padarytas, kai Davidas Attenboroughas paragino visus žmones prisidėti prie drugelių skaičiavimo tam, kad būtų išsiaiškinta, ar karštas ir sausas pavasaris paveikė nykstančias jų rūšis.

„Drugelių išsaugojimo“ organizacijos prezidentas tvirtina, kad drugeliai yra „Britų gamtovaizdžio žvaigždės“ ir perspėja, kad jiems gresia išnykimas.

„Šis pavasaris buvo vienas pačių karščiausių ir sausiausių, tokia sausra paveikė daug šalies regionų, todėl labai svarbu stebėti, ar nuo to nenukentės gyvūnija“, – teigia D.Attenboroughas.

Organizacija siekia išsiaiškinti, ar drugeliai, kurie pasirodė anksčiau nei įprasta dėl karštų ir sausų oro sąlygų, sugebėjo išgyventi, ar buvo pasmerkti mirčiai, kadangi augalai, kuriais jie minta, nuvyto dėl sausros.

Liepos 16-31 dienomis „Drugelių išsaugojimo“ organizacija rengia drugelių skaičiavimo iniciatyvą. Šiomis dienomis žmonės bus raginami bent 15 min. praleisti saulėtoje vietoje ir suskaičiuoti visus drugelius, kuriuos jie pamatys, ir gautus rezultatus nusiųsti internetu organizacijai.

Gauti rezultatai mokslininkams padės išsiaiškinti, kokios įtakos įvairioms drugelių rūšims padarė neįprastai karšti orai.

Drugeliai laikomi pagrindiniu gamtovaizdžio sveikatos rodikliu, todėl, anot mokslininkų, šis stebėjimas padės atskleisti ir tai, kaip sausra paveikė visą gamtą.

„Be drugelių vasara tiesiog nebūtų vasara. Todėl yra gyvybiškai svarbu išsiaiškinti, kuriuose šalies regionuose yra daugiausiai drugelių. Ir žmonės, kurie gali prisidėti prie mūsų organizuojamos iniciatyvos mums tikrai labai padėtų“, – teigia D.Attenboroughas.

Praėjusiais metais vykusiame skaičiavime dalyvavo 10 tūkst. žmonių, kurie užfiksavo 189 tūkst. drugelių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min