Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 09 17, 17:14

„SOS gyvūnai“ kviečia prisidėti prie modernaus prieglaudos pastato statybų

Kaip elgiesi su silpnesniu, visados parodys, koks esi žmogus. Tai gyvūnų globos savanoriai seniai pastebėjo. Ne gražios kalbos ir garsūs pažadai svarbiausia, o realūs darbai, išgelbėtos gyvybės ir į gera pasukti likimai.
Gyvūnai pasiruošę pasistatyti namus.
Gyvūnai pasiruošę pasistatyti namus. / „SOS gyvūnai“ nuotr.

VšĮ „SOS gyvūnų“ veikla kažkada prasidėjo nuo globos savo namuose, nuo entuziastų, kuriuos galėjai suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, o dabar, po aštuonerių metų darbo, ši savanoriška organizacija gali pasidžiaugti ne vien turėdama savo prieglaudą, darnią komandą ir būrį ištikimų pagalbininkų. „Mes turime dar ir viziją! Ir kasmet vis po detalę, po gabalėlį ją įgyvendiname“, – tvirtina „SOS gyvūnų“ atstovai.

Šiuo metu VšĮ „SOS gyvūnai“ – tai viena didžiausių Lietuvoje ne pelno siekianti benamių gyvūnų gelbėjimo organizacija. Organizacijos veikla vykdoma privačių ir fizinių rėmėjų dėka ir naudojant GPM 2 proc.

„SOS gyvūnai“ nuotr./„SOS apartamentų“ statybos komanda
„SOS gyvūnai“ nuotr./„SOS apartamentų“ statybos komanda

Nuo 2008 m., įsikūrimo metų, išgelbėta tūkstančiai beglobių gyvūnų, už suaukotus pinigus organizacija įsigijo nuosavą žemės sklypą Vilniuje, pastatė ES reikalavimus atitinkančią prieglaudą bei 4 mažesnius vagonėlius gyvūnų laikymui, teritorijoje aptvėrė didžiulius voljerus su apšiltintais nameliais lauko šunims, įsirengė elektros pastotę, vandens gręžinį, pastatė nediduką filialą šalia Vilniaus „Akropolio“.

Prieglauda nuolat globoja apie 70 šunų ir apie 60 kačių, čia ne kartą „viešėjo“ ir graužikai, ir šeškai, ir net paukščiukai ar vėžliukai.

Prieglauda nuolat globoja apie 70 šunų ir apie 60 kačių, čia ne kartą „viešėjo“ ir graužikai, ir šeškai, ir net paukščiukai ar vėžliukai.

„Atvyksta beglobiai gyvūnai ne vien iš Vilniaus ir apylinkių, bet ir iš kitų miestų, stengiamės visiems suteikti viltį ir šansą būti pastebėtiems. Tad ar galime sustoti, kai kasdien vis daugiau pranešimų apie į gatvę išmestus naminius augintinius? Tikrai ne, todėl dienos šviesą išvydo „SOS apartamentų” projektas“, – savo „SOS gyvūnų“ atstovai.

„SOS apartamentai“ – nauji namai beglobiams gyvūnams

„SOS apartamentai“ – tai naujas šiuolaikiškas prieglaudos statinys, kuriame prieglobstį ras apie 50 globotinių. Pastatas bus suskirstytas į 10 atskirų patalpų su lauko voljerais, taigi, gyvūnai ne tik turės jaukius ir šiltus kambariukus poilsiui, bet ir galės bet kada išeiti į lauką.

„SOS gyvūnai“ nuotr./„SOS apartamentų“ statybos komanda
„SOS gyvūnai“ nuotr./„SOS apartamentų“ statybos komanda

Prieglaudos pastate numatytas grindinis šildymas ir kokybiška rekuperacinė vėdinimo sistema, o lengvai prižiūrimos patalpos sutaupys daug brangaus laiko savanoriams: grindys bus išklotos plytelėmis, įrengti nuotekų šalinimo kanalai. Statybos prasideda rugsėjo mėnesį. Tikimasi, kad jau šių metų gruodį nauja prieglauda atvers duris.

Tikimasi, kad jau šių metų gruodį nauja prieglauda atvers duris.

Nepaisant prieglaudų ir pavienių globėjų darbo, visuomenės švietimo ir vykdomų sterilizacijos akcijų, beglobių gyvūnų, deja, nemažėja. „SOS apartamentai“ beglobiams gyvūnams bus tiltas tarp gyvenimo gatvėje ir naujų namų.

Čia jie bus gydomi, vakcinuojami, socializuojami bei sterilizuojami, čia jie lauks apsilankančių būsimųjų šeimininkų, kad kartu su jais galėtų keliauti į naujus namus. Be to, į „SOS gyvūnų“ prieglaudą atkeliauja ne vienas šeimininkams nebereikalingas garbingo amžiaus, pasiligojęs šuo ar katė, todėl labai svarbu užtikrinti tinkamas jų laikymo sąlygas, suteikti galimybę „gyvenimo žiemą“ pasitikti patogiai ir šiltai.

Kaip galite prisidėti?

Rimtam projektui – rimtos sąmatos. „SOS apartamentų“ pirmojo etapo sąmata siekia 47 tūkst. eurų. Preliminariais paskaičiavimais, visi „SOS apartamentai“ organizacijai gali kainuoti apie 57 tūkst. eurų. Komercinei įmonei tai gal būtų ir ne tokie dideli pinigai, bet ne viešajai įstaigai, kurios veikla neneša pelno. Todėl kiekvienas, kas turi galimybę prisidėti, tikrai laukiamas.

„SOS gyvūnai“ nuotr./„SOS gyvūnai“ priglaudžia niekam nereikalingus keturkojus.
„SOS gyvūnai“ nuotr./„SOS gyvūnai“ priglaudžia niekam nereikalingus keturkojus.

Būdų, kaip galite paremti šį projektą, yra išties daug – paskirti 2 proc. GPM, paremti finansiškai, paaukoti statybinių medžiagų, prisidėti idėjomis, fiziniu darbu, o gal net tapti oficialiu rėmėju ir socialiai atsakingu verslininku. Nesvarbu, kokiu būdu, bet visi, prisijungę prie šio projekto įgyvendinimo, jau netolimoje ateityje atvykę į prieglaudą galės savo akimis pasigrožėti bendru rezultatu – „SOS apartamentais“ – ir pasidžiaugti ir patys kažkuria dalimi, mažyte ar didele, prisidėję prie naujų namų beglobiams gyvūnams statybos.

„SOS gyvūnai“ kviečia prisidėti:

1. Finansine parama: VšĮ „SOS gyvūnai“, įmonės kodas 301536872, bankas „Swedbank“ AB, sąskaitos nr. LT837300010106209100, SWIFT/BIC kodas: HABALT22

2. Statybinėmis medžiagomis ar kitais būdais: info@sos–gyvunai.lt, tel. +370 600 39525

Daugiau informacijos rasite „SOS gyvūnų“ tinklapyje www.sos-gyvunai.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min