Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šunų ir kačių savininkai Lietuvoje draudimu nesidomi

Šuo ir katė
mkkw/sxc.hu nuotr. / Šuo ir katė
Šaltinis: 15min
0
A A

Draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ atliko Lietuvos gyventojų apklausą ir išsiaiškino, kad dauguma brangių, kilmingų naminių gyvūnų – šunų, kačių savininkų apdrausti savo augintinių nemato poreikio. Tik 7 proc. apklaustųjų sakė, kad šunų ir kačių draudimas jiems būtų patrauklus, bet ir pastarieji nebuvo tvirtai nusprendę drausti savo gyvūnėlių.

Kilmingų kačių ir šunų šeimininkai arba tie žmonės, kurie artimiausiu metu ketina pakloti nemenką sumą už išsvajotą grynaveislį augintinį, dažniausiai yra įsitikinę, kad savo brangius gyvūnus apsaugos patys ir jokios staigios ar netikėtos nelaimės jiems negresia. Tuo įsitikinę net 34 proc. naminių gyvūnų augintojų. Dar 27 proc. apklausoje dalyvavusių mano, kad beveik nėra tikimybės, jog jų šuo ar katė nukentės ir toks draudimas bus reikalingas.

„Pasaulyje apdrausti savo augintinius, ypač itin brangius, kilmingus, su dokumentais yra populiaru, todėl mes savo klientams taip pat siūlome tokį draudimą nuo nelaimingų atsitikimų. „Lietuvos draudimas“ šiuo metu siūlo apdrausti tik grynaveislius šunis su kilmės dokumentais. Tokio draudimo įmoka per metus vidutiniškai yra apie 170 litų. Ji priklauso nuo šuns veislės, brangumo, kitų ypatybių, tačiau apdraustų šunų turime tik kelias dešimtis“, – sako „Lietuvos draudimo“ Kompleksinių žalų vadovas Gytis Matiukas.

Per metus „Lietuvos draudimas“ apdraudžia vos daugiau nei tris dešimtis šunų, dažniausiai šia paslauga naudojasi veislynų savininkai.

Drausti gyvūnus populiaru Skandinavijoje ir Britanijoje

Statistiškai daugiausia naminių gyvūnų yra apdrausta Švedijoje – čia savo globotiniams draudimo polisą parūpina 30 proc. visų namų gyvūnų šeimininkų. Įdomu tai, kad šioje Skandinavijos šalyje yra apdraustas kas antras šuo (50 proc.), bet tik viena iš septynių kačių (16 proc.).

Didžioji Britanija – antra pagal rūpestį gyvūnais šalis. Čia apdraustas yra beveik kas ketvirtas naminis gyvūnas (23 proc). Britai paskaičiavo, kad vidutiniškai išlaikyti šunį (vidutinė gyvenimo trukmė – 12 metų) arba katę (amžiaus vidurkis – 14 metų) „kainuoja“ apie 10 tūkst. svarų arba maždaug 40 tūkst. litų. Į šia suma įeina gyvūno ėdalas, guolio įrengimas, vizitai pas veterinarą ir Britanijoje jau taisykle tapęs metinis gyvūno draudimas. Anglijoje gyvūno metinis draudimas kainuoja apie 350 svarų arba 1 400 litų per metus, bet už tai jo savininkas gauna daugybę papildomų paslaugų.

Pirmasis gyvūnų draudimo polisas buvo išduotas 1890 metais kompanijos „Claes Virgin“ Švedijoje. Tačiau tuo metu daugiausiai buvo draudžiami arkliai ir kiti didieji gyvuliai. Pirmieji šunų ir kačių draudimo polisai buvo parduoti tik 1947 metais Britanijoje, o Jungtinėse Amerikos Valstijose pirmasis naminių gyvūnų draudimo polisas buvo parduotas tik 1982 metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min