Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 18d. 12:01

Veterinarinių vaistų bet kas pardavinėti negali, tačiau kartais bando

Vaistai
zeathiel/sxc.hu nuotr. / Vaistai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pastebi, kad vis dar pasitaiko atvejų, kai veterinariniais vaistais prekiaujantys asmenys šią veiklą vykdo nesusitvarkę būtinų dokumentų, t. y. neišsiėmę atitinkamos rūšies licencijos.

„Visi norintys prekiauti veterinariniais vaistais, nesvarbu ar tai receptiniai ar nereceptiniai preparatai, turi turėti leidimą šiai veiklai – licenciją. Licencijos tipas priklauso nuo įmonės veiklos rūšies, pavyzdžiui gali būti didmeninės veterinarinių vaistų prekybos licencija ar veterinarijos vaistinės veiklos licencija.

Taip pat būtina žinoti, kad prekiauti veterinariniais vaistais gali tik juridiniai asmenys, privatiems asmenims veterinarinius vaistus pardavinėti yra draudžiama“, – sakė VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Ugnė Žymantaitė.

Specialistės teigimu, veterinariniais vaistais ketinančios prekiauti įmonės turi įvertinti savo galimybes. Jų personalo kompetencijai, o taip pat patalpoms ir įrangai keliami gana griežti reikalavimai. Dirbantis personalas turi būti supažindintas su veterinarinių vaistų apskaita ir atsakingai ją vykdyti, o taip pat užtikrinti, kad bet kada būtų galima atsekti vaisto kilmę ir nustatyti jo tiekėją bei gavėją.

Visi veterinariniais vaistais prekiaujantys asmenys turi užtikrinti, kad būtų prekiaujama tik Veterinarinių vaistų registre įrašytais veterinariniais vaistais.

„Praėjusią savaitę Anykščiuose buvo išaiškintas atvejis, kai veterinariniais vaistais buvo prekiaujama ne maisto prekių parduotuvėje, šiai veiklai nepritaikytose patalpose. Personalas taip pat neturėjo būtinos šiai veiklai kompetencijos, tad įmonei teko taikyti administracinio poveikio priemones. Dėl to įmonėms dar kartą norime priminti, kad veterinariniai vaistai yra griežtai reglamentuota ir kontroliuojama veikla“, – pabrėžė U.Žymantaitė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min