Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 13d. 18:26

Varnos įsimena savo priešų veidus ir gali keršyti

Turistus nužvelgianti varna
Mykolo Vadišio/15min.lt nuotr. / Varnos prisimena blogą elgesį su jomis.

Varnos įsimena savo kankintojų veidus kaip ir žinduoliai, teigia mokslininkai. Jeigu paukštis vėl sutiks savo priešą, gali jį pulti, rašo tvnmeteo.pl.

Varnos sugeba skirti žmonių veidus. Maža to, įsimena, kaip tie žmonės su jais elgėsi. Tokias išvadas padarė mokslininkų grupė, vadovaujama Johno Marzuffo viename Sietlo universitetų JAV.

J.Marzuffo grupės nariai turėjo pagauti 12 laukinių Amerikos varnų. Gaudantys jas asmenys privalėjo dėvėti latekso kaukes.

Pagauti paukščiai keturias savaites buvo laikomi laboratorijoje, lesinami ir prižiūrimi žmonių, kurie dėvėjo paprastas kaukes. Į šiuos asmenis varnos reagavo ramiai, bet kai netoliese pasirodydavo žmogus su latekso kauke, paukščių elgesys pasikeisdavo.

Smegenų tyrimai parodė, kad kai varnų akiratyje pasirodydavo žmonės, veidus paslėpę po latekso kauke, suaktyvėdavo baimės centras. Pamačius žmones su paprastomis kaukėmis, suaktyvėdavo motyvacijos ir atlygio centrai.

Šios išvados rodo, kad varnoms netrukdo, jog jų natūralioje aplinkoje gyvena žmonės, tačiau jos stebi, kaip tie žmonės elgiasi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min