Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visas kates pagal elgesį galima suskirstyti į penkis tipus

Trumpaplaukių egzotų veislės katė
„Scanpix“ nuotr. / Katė
Šaltinis: Mice.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiame rašinyje apie kates jūs nerasite mokslinių terminų, nors tai, kas neseniai paskelbta pasaulio žiniasklaidoje, apibendrino vieno Jungtinių Amerikos Valstijų gyvūnų elgsenos instituto darbuotojai – jie suskirstė kates į penkias grupes. Pagal ką skirstė? Ogi pagal elgseną.

Nesugaunamoji

Ji elgiasi taip, kaip šauna į galvą: viską daro savaip. Apie nuolankumą neturi žalio supratimo. Jos neprisiviliosi net kačių skanėstais.

Kačių elgsenos specialistų nuomone, tokio katės elgesio ištakų reikėtų ieškoti jos vaikystėje. Matyt, nuo mažens ji siautėjo namuose, o katė mama jos neauklėjo. Galbūt buvo per anksti atskirta nuo motinos ir visos vados. Nesugaunamoji augo mėgaudamasi visiška laisve, nepatyrė, kas yra tvarka ir drausmė. Būdama maža negirdėjo draudimų.

Perauklėti tokią katę sunku, jos negalima bausti fiziškai, nes taps dar aikštingesnė. Auklėti reikėtų ignoruojant. Jeigu žaisdama su jumis išleidžia nagučius, nutraukite žaidimą, „nebesidomėkite“. Slapčia galima apipurkšti ją vandeniu ir išgąsdinti.

Kaimo stuobrys

Tai katė arba katinas, kuriuos sunku pripratinti prie švaros ir dienotvarkės (tuštinasi ne kraiko dėželėje, o bet kur, ženklina teritoriją, vaginėja maistą nuo stalo, veliasi į peštynes, dingsta „pagastroliuoti“).

Kačių elgesio specialistų nuomone, tokios katės dažnai būna vienišos ir nelaimingos. Taip elgdamosi, nori atkreipti žmonių dėmesį. Reikia būti kantriems ir už menkiausią nieką pagirti kaimo stuobrelį, o ypač, jei jis bando laikytis švaros.

Felinologai sako, kad kai kurios katės (tam tikrų veislių) apskritai yra šnekesnės, balsiai reiškia savo emocijas. Jos kniaukia, nes jaučiasi paliktos, vienišos.

Pargrįžę iš darbo pirmiausia pabendraukite su juo, paglostykite, paskatinkite žaisti su žaisliukais. Tose vietose, kur katinas pamėgo ženklinti, pririškite šlamančių folijos popierėlių, kad atbaidytų. Actas, specialūs gyvūnus atbaidantys purškalai taip pat gali padėti. Svarbus auklėjimo momentas: nebaksnokite katės nosimi į jos paliktą balutę ar išmatas. Nors jis kaimo stuobrys, bet išdidus...

Verkšlentojas

Išgirdus jo veriantį kniaukimą, pirmiausia, ką norisi padaryti, stverti verkšlentoją ir gerokai papurtyti. Nors iš tikrųjų reikėtų elgtis kitaip – susitvardyti ir ramiai su juo „pasikalbėti“. Jeigu verkšlenimas neturi pradžios nei pabaigos, įsigykite dar vieną katę. Galbūt jūsų katė neturėjo kam išsipasakoti, galbūt su ja per mažai bendraujama.

Felinologai sako, kad kai kurios katės (tam tikrų veislių) apskritai yra šnekesnės, balsiai reiškia savo emocijas. Jos kniaukia, nes jaučiasi paliktos, vienišos. Galbūt verkšlentojui padėtų „sporto aikštynas“: aukšta lipynė su namukais-slaptavietėmis, kačių hamakas, „intelektualesni“ žaidimai.

Terminatorius“

„Terminatorius“ visą laiką medžioja. Nesvarbu, ką medžioti: šeimininko kojas, praskrendančią musę ar smilgą. Ir ne tik medžioja, bet stengiasi nudobti viską, ką pasigavo.

„Terminatoriaus“ šeimininkas turi ne tik įrengti sporto aikštyną, kad šis išeikvotų energiją, bet pakabinti ar įrengti tokių įdomybių, į kurias jis sutelktų dėmesį ir kurios imituotų medžioklę. Kambariniai augalai, dirbtinės puokštės, trapios vazelės „terminatoriaus“ valdose negalimi. Užtat jis bus dėkingas, jei terasoje ar kur nors kitur sukursite tik jo medžioklės valdas.

Kaip atpratinti šokinėti ant baldų ir žmonių? Sukraukite toje vietoje, ant kurios dažniausia mėgsta užšokti katinas, knygų krūvelę, „tarpeklius“ uždenkite laikraščiu – nelaimingą šuolį katinas tikrai atsimins.

Primadona

Ji ėda tik tai, kas skaniausia. Nuolat švarinasi, prausiasi. Negali pakęsti permainų, naujų daiktų, netvarkos ir nešvaros. Buto remontas ar generalinė tvarka „primadonai“ reiškia pasaulio pabaigą, nors pačią švarą ir jos teikiamus malonumus vertina. Ji net negali pakęsti tvankaus kambario oro...

Jei negauna tai, ko nori, primadona yra pasiryžusi badauti, nesituštinti, su niekuo nebendrauti. Jei staiga pakeisite jos pamėgto kraiko rūšį, nekels kojos į tualeto dėžutę.

Taigi, jeigu ką nors prireikia keisti primadonos gyvenime (ėdalą, kraiką, aplinką), darykite tai laipsniškai, labai palengva. Girkite ją, būkite kantrūs ir mylėkite, kad ir kokia ji būtų.

Mice.lt
Komentarai
Temos Katė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min