Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 2d. 10:57

Zoologijos sodo mėnesio gyvūnas – kalbanti papūga Mikas

Kalbanti papūga Mikas
Lietuvos zoologijos sodo nuotr. / Kalbanti papūga Mikas

Ryškiaspalvis, plunksnuotas Lietuvos zoologijos sodo gyventojas – mėlynkaktė amazonė, vardu Mikas zoologijos sode apsigyveno prieš septynerius metus. Nors dabar šis paukštis zoologijos sode jaučiasi gerai ir džiugina jį prižiūrinčius zoologijos sodo darbuotojus, šio paukštelio istorija zoologijos sode prasidėjo nelaimingai.

Visos amazonės genties pabūgos išsiskiria dėl savo kresno kūno sudėjimo. Dažniausiai sutinkamos Centrinėje, Pietų Amerikos ir Karibų jūrų salose.

Visų amazonių ryškių bei spalvingų plunksnų paletėje dominuojanti spalva yra žalia, o kitos spalvos dar papuošia bei paryškina paukštį. Amazonių maitinimas yra panašus: įvairūs grūdai, riešutai, vaisiai, daržovės, žalumynai, mineraliniai priedai.

Šios tropinių miškų gyventojos dėl savo išskirtinės išvaizdos ir linksmo būdo dažnai turi namų augintinio statusą ir yra ilgaamžės, tačiau neretai šie paukščiai tampa nelegalios gyvūnų prekybos dalimi.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr./Kalbanti papūga Mikas
Lietuvos zoologijos sodo nuotr./Kalbanti papūga Mikas

Mėlynkaktė amazonė yra viena iš daugelio amazonių rūšių, gyvenanti Brazilijos, Argentinos miškuose. Tarptautinėje raudonojoje knygoje šios papūgos pažymimos kaip gan gausi rūšis, tačiau dėl kertamų miškų, gaisrų bei nelegalios prekybos ir gabenimo į kitas šalis, šių paukštelių gali labai žymiai sumažėti laukinėje gamtoje.

Nelegaliu keliu į Lietuvą atvyko ir zoologijos sode nuo 2008 metų liepos 29 dienos gyvenantis Mikas.

Nelegaliu keliu į Lietuvą atvyko ir zoologijos sode nuo 2008 metų liepos 29 dienos gyvenantis Mikas. Miką į Lietuvą nelegaliai atgabeno ir bandė parduoti tam licencijos ir tinkamų sąlygų neturėję prekybininkai.

Su Aplinkos ministerijos pagalba Mikas buvo išgelbėtas ir jau 7 metus laimingai gyvena Lietuvos zoologijos sode.

Šiam paukščiui labai pasisekė. Dėl laiku pastebėto netinkamai laikomo paukščio ir gerų žmonių pagalbos, jis išgyveno ir dabar turi gerus namus.

Šiandien Lietuvoje pastebima tokia statistika, jog iš dešimties nelegaliai į šalį atvežamų papūgų, išgyvena tik viena, tad Mikutis vienas iš nedaugelio laimingųjų, kuriam tiesiog pasisekė.

Nelegaliai gabenamos egzotiškos papūgos vyksta ankštuose narveliuose – prastomis sąlygomis, be tinkamo maisto, vandens ir švaraus oro. Neretai dėl tokioje kelionėje patirto streso bei visų kitų nepatogumų, šios papūgos dažniausiai visam gyvenimui išlieka su įvairiomis psichologinėmis traumomis.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr./Kalbanti papūga Mikas
Lietuvos zoologijos sodo nuotr./Kalbanti papūga Mikas

Tačiau žiūrint į Lietuvos zoologijos sode gyvenantį mėlynkaktės amazonės patinėlį, vardu Mikas – net ir žinant jo liūną istoriją, šiandien galime džiaugtis, nes zoologijos sode jis laikosi puikiai.

Kadangi moka kalbėti, geba pasakyti „labas“ ir dar kelias išmoktas frazes. Taip pat, Mikas puikiai  atkartoja vyriškus bei moteriškus balsus bei čiulba įvairias melodijas.

Iš zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtojų paukštis išgirdo frazę – „Mikas blogas“, ir ji tapo spalvingo paukščio mėgstamiausia. 

Na, o vieną kartą, kuomet Mikas būdamas labai įnoringas iš zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtojų išgirdo frazę – „Mikas blogas“, šie du žodžiai tapo spalvingo paukščio mėgstamiausiais.

Deja, šiuo metu papūgiukas gyvena vienas, nes bandymai atvežti jam patelę buvo nesėkmingi. J

am reikia žmogaus dėmesio, bendravimo, o draugauti su savo rūšies atstovais jis tiesiog nebemoka bei į savo teritoriją nenori įsileisti nieko, išskyrus savo mylimas prižiūrėtojas.

Jei nusprendėte aplankyti šį įdomų, žavų paukštį Lietuvos zoologijos sode, laukiame jūsų tropinių paukščių pastate, esančiame tarp terariumo bei akvariumo.

Tik nereikėtų pamiršti, jog Mikas kalba ne visomis ekspozicijos lankymo valandomis. Jis, kaip ir mes, būna pavargęs, pabunda blogos nuotaikos arba tiesiog nori patylėti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

04:05
02:52
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min