Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 13d. 22:21

Pamatę geltoną kaspiną ant šuns pavadėlio – atkreipkite dėmesį

Šuo
123RF.com nuotr. / Šuo

„Geltonas kaspinas ant šuns pavadėlio parodo, kad augintiniui reikia erdvės. Jei gyvūnas ryši geltoną kaspinėlį, prie jo geriau nesiartinti nei žmogui, nei kitam šuniui“, – įspėja Lietuvos kinologų draugijos (LKD) Mokymo centro projektų vadovė Augustė Daukšienė.

Pašnekovė teigia, kad geltonas kaspinas ant šuns pavadėlio užrišamas dėl įvairių priežasčių: „Galbūt šuo yra ligotas, sužeistas, galbūt aklas ar kurčias, o šeimininkas nenori, kad būtų trikdoma augintinio ramybė. Šuo gali būti dresuojamas, dėl to nevalia trukdyti susikaupimo. Gali būti ir labai bailus ar nedraugiškas kitų gyvūnų bei žmonių atžvilgiu. Taip pat kaspinu ženklinamos ir kalytės rujos metu.“

A.Daukšienė savo augintiniui kaspiną riša, kai vedasi į lauką, keliauja į visuomeninius renginius, vyksta stovyklauti: „Nors mano šuo draugiškas, noriu apsaugoti jį nuo kontakto su kitais, nes jis linkęs dominuoti, tad jam reikia erdvės.“

Toks žymėjimas atpažįstamas ir kitur

LKD viešųjų ryšių atstovė Aurelija Staskevičienė atkreipia dėmesį, kad šis simbolinis žymėjimas atpažįstamas tiek Europos Sąjungoje, tiek už jos ribų.

Kai mes, LKD Mokymo centras, organizuojame gyvūnų mylėtojų renginius, prikarpome daug geltono kaspino juostelių ir dalijame juos nemokamai tiems, kuriems tai aktualu, – kalba A.Staskevičienė.

„Daugiau kaip 20 pasaulio šalių šunų mylėtojai naudojasi šiuo ženklu. Tam tinka bet koks geltonas kaspinėlis – visai nesvarbu, kaip jis pagamintas. Kai mes, LKD Mokymo centras, organizuojame gyvūnų mylėtojų renginius, prikarpome daug geltono kaspino juostelių ir dalijame juos nemokamai tiems, kuriems tai aktualu“, – kalba A.Staskevičienė.

Geltono kaspino iniciatyva pradėta 2012 m. Švedijoje, o Lietuvoje šis žymėjimas pasirodė prieš ketverius metus. Anot A.Staskevičienės, bėgant metams vis daugiau žmonių supranta geltono kaspino reikšmę ir gerbia šuns privatumą bei ramybę.

„Žmonės jau nesistebi, daugelis tinkamai „perskaito“ šį ženklą. Apskritai visuomenės požiūris į augintinius tampa vis šiltesnis, vis dažniau matome puikiai išauklėtus šunis, keliaujančius, sportuojančius, leidžiančius laisvalaikį su savo šeimininkais. Atsiranda vis daugiau gyvūnams draugiškų kavinių, parkų ir kitų vietų“, – džiaugiasi LKD viešųjų ryšių atstovė.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min