Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 7d. 16:02

Vilniaus rajone – kaimynių kova dėl šunų ir ramybės: iškviesta policija, žiniasklaida, ūžia feisbukas

Kaimynų kova dėl šuns laikymo vietos: prireikė ir policijos vizito
15min koliažas / Kaimynų kova dėl šuns laikymo vietos: prireikė ir policijos vizito

Gudelių gyvenvietėje įsikūrusios kelios šeimos įsivėlė į kaimyniškus nesutarimus, peržengusius jų valdų ribas: ant kojų sukelta Vilniaus apskrities policija, problemomis susidomėjo respublikinė žiniasklaida, o feisbuke paskelbta šimtai komentarų, kuriuose aistros virte verda.

Nesutarimų priežastimi tapo šuo, tiksliau – jo voljero pastatymo nuosavame kieme vieta. Šuns šeimininkės kaimynei atrodo, kad keturkojis įkurtas per arti, tad tarsi gindamasi ji imasi tokių priemonių, kurių naudojimo teisėtumą tenka vertinti net pareigūnams.

Daugiausiai triukšmo, tiesiogine šio žodžio prasme, šioje kovoje kol kas sukėlė „gyvūnų atbaidymo aparatas“, kurio piktybiškas naudojimas tikriausiai galėtų išvaryti iš proto (ar bent kantrybės) net šalčiausių nervų žmones.

Tiesa, jokių bylų policija bent kol kas niekam nekelia, o nesutarimus tikimasi išspręsti civilizuotais metodais. Kita vertus, internete, kaip visada, atsiranda viešai raginančių smurtauti, niokoti turtą, imtis kone teroro aktų, jei tik kitaip neišeina apginti savosios teisybės.

Kaimynai nepaliaujamai rašo melagingus skundus, o nieko nelaimėję ėmėsi neadekvačių veiksmų – pasistatė GYVŪNŲ ATBAIDYMO APARATĄ vos keli metrai nuo mano Zorro voljero ir leidžia kas 30 sekundžių.

„Pagalbos prašymas!!! Gal viešumas pagelbės sutramdyti sunkiai protu suvokiamus kaimynų veiksmus.

Mūsų istorija su kaimynais – geriau pažįstantys mane žino, kad kovojam dėl mano dviejų šunų. Kaimynai nepaliaujamai rašo melagingus skundus institucijoms, o nieko nelaimėję ėmėsi neadekvačių veiksmų – pasistatė GYVŪNŲ ATBAIDYMO APARATĄ vos keli metrai nuo mano Zorro voljero ir leidžia kas 30 sekundžių“, – feisbuke pasiguodė šunų mylėtoja Jurgita B.

Šis „Facebook“ įrašas kartu su paviešinta filmuota medžiaga sulaukė daugybės pasidalijimų ir komentarų.

Į virtualią diskusiją įsitraukę žmonės išsakė savo nuomonę, pažėrė patarimų.

Viena moteris, prisistačiusi D., feisbuke pareiškė nuomonę apie šią istoriją, neslėpdama nei apmaudo, nei kitų emocijų, nei ironijos.

Ne į mišką atėjo gyventi. O norint sutarti reikia ne kovot, o kalbėtis su kaimynais gražiuoju.

„Oi, jūs visada teisūs, šunų augintojai... Labai užjaučiate vieni kitus ir šunis, bet kitų žmonių – ne. Jums paaiškinti kažką – kaip su pliku pešiotis. Jeigu turi jėgų pyktis, tai turės jėgų ir perkelti kitur... Tai ne kaimynų problema, prieš statant voljerą reikėjo pasikalbėti su kaimynais, ar jie nieko prieš, kad prie jų tvoros jis stovės. Ne į mišką atėjo gyventi. O norint sutarti reikia ne kovot, o kalbėtis su kaimynais gražiuoju. Tartis, ką jie galvoja, kaip padaryti, kad būtų ir jiems gerai. Ne kovą laimėti linkėkit, o rast kompromisą“, – rašo moteris.

Jurgitos B. pranešime minima kaimynė žiniasklaidai komentuoti savosios pozicijos nepanoro.

Tuo metu Vilniaus apskrities policijoje 15min sužinojo, kad trečiadienį į kaimynų kovos lauką iškvietimo buvo sulaukę ir policijos patrulių ekipažas.

Pasak Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresniojo specialisto Tomo Bražėno, įvykio vietoje abi šalys rašyti pareiškimus atsisakė, nesutariančios pusės pareiškė jokių teisinių pretenzijų viena kitai bent kol kas neturinčios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min