Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 6d. 10:59

Ekonomiški namai ilgam gyvenimui

Nekilnojamasis turtas
Eika nuotr. / Nekilnojamasis turtas

Investicijos į būstą – ilgalaikės, todėl gyventojams vienas svarbiausių klausimų tampa būsto išlaikymas. Dažnai būsto pirkėjų pasirinkimą lemia namo statybos darbų kokybė bei pastato konstrukcija, nes šios savybės lemia ekonomišką būsto eksploataciją.

Lietuvoje ėmė populiarėti praktiškųjų skandinavų mėgstamų „sumuštinio“ (angl. „sandwich“) plokščių – surenkamų gelžbetonio konstrukcijų  – namai. Kokybiškai projektuojami ir statomi surenkamų „sumuštinio” plokščių namai pasižymi gera šilumine varža, leidžiančia taupyti energiją.

Pasekę skandinavų pavyzdžiu taupyti gyventojų eksploatacines išlaidas ir gerinti statybos darbų kokybe, surenkamų gelžbetonio konstrukcijų namus pradėjo statyti ir nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Eika“.

„Keliaudami po Skandinavijos šalis, pamatėme, kad ten mūrinių namų statoma labai nedaug, – teigė bendrovės „Eika“ plėtros direktorius Domas Dargis.  – Viena tokių pasirinkimo priežasčių yra brangi darbo jėga, kita – aukšta surenkamo gelžbetonio darbų kokybė ir aukšto lygio šiluminės savybės.“

„Eika“ surenkamo gelžbetonio konstrukcijų namus pradėjo statyti praėjusiais metais Vilniaus Pilaitės mikrorajone, tikėdama, kad jų ekonomiškumas bus svarus argumentas būsimam būsto pirkėjui.

Mažesnės šildymo išlaidos

„Manau, jog mūsų sprendimas pasiteisino“, – teigė bendrovės „Eika“ plėtros direktorius. – Dėl spartesnių statybos darbų galime greičiau pastatyti namus, išvengti vadinamųjų „šlapių“ procesų – betonavimo, tinkavimo.  Taip pat tikime, jog Pilaitėje pastatytuose namuose šildymo išlaidos bus mažesnės nei daugelyje kitų per pastaruosius metus pastatytų daugiabučių.“

Tyrimai rodo, kad kokybiškai pastatyti surenkamo gelžbetonio namai taupo šilumos energiją. Vienas tokio tipo daugiabutis Pašilaičiuose pagal „Vilniaus energijos“ paskelbtą informaciją 2010 metų gruodžio mėnesį pateko tarp mažiausiai už šilumą mokėjusių namų.

Šio namo gyventojai per mėnesį sunaudojo apie 10 kWh energijos vieno kvadratinio metro apšildymui, tuo metu Vilniaus miesto vidurkis tą mėnesį buvo beveik 2,5 karto didesnis. Vadinasi, jeigu skaičiuotume šildymo sąnaudas per mėnesį tokio tipo konstrukcijos name, tai šią žiemą 3 kambarių, 60 kvadratinių metų ploto buto šildymo išlaidos turėtų neviršyti 200 Lt.

Našios statybos

Kitas namų iš surenkamo gelžbetoninių konstrukcijų statymo privalumas – greitas statybos procesas.  Toks namas yra pastatomas du kartus greičiau nei mūrinis ar monolitinis, nes namo darbai pradedami dar gamykloje, kur paruošiamos gelžbetoninės konstrukcijos.

Be to, „sumuštinių“ namai statomi gali būti ne tik šiltuoju metų sezonu, bet ir žiemą. Paprastai statybų darbai yra stabdomi lauko temperatūrai nukritus iki -5 laipsnių Celsijaus, o gelžbetonio konstrukcijos gali būti montuojamos ir atšalus iki -20 laipsnių Celsijaus.

Gelžbetonio plokštes sudaro trys sluoksniai – du betono ir vienas izoliacinės medžiagos sluoksnis viduje. Kadangi šios modernios sienų plokštės yra su pašiltinimo sluoksniu, jų šilumos varža tenkina aukščiausius normatyvus, mažina šilumos praradimą per namo sienas.

Kitas tokių namų privalumas – sienų lygumas. Sieninės plokštės vidinio sluoksnio paviršius yra lygus, todėl nereikalingi tinkavimo darbai, sumažėja „šlapių“ statybos procesų. Gelžbetonis sieninėms plokštėms suteikia didesnį atsparumą ugniai bei užtikrina mažesnį garso pralaidumą.

Nors anksčiau Lietuvoje betono gaminiai turėjo ne kokią reputaciją dėl savo kokybės ir išvaizdos, tikėtina, kad šiuolaikiniai surenkamo gelžbetonio statiniai pakeis nusistovėjusį požiūrį ir įrodys savo privalumus tiek mažesnėmis šildymo sąskaitomis, tiek savo ilgaamžiškumu.
 

Temos: 1 Šildymas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min