Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 4d. 10:55

Šilti langai: svarbiausia kokybė

Langas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Langas

Pernai Lietuvos gyventojai Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai dažniausiai skundėsi dėl prastai sumontuotų langų. Tokie skundai sudarė net 60 proc. visų skundų, susijusių su statybomis. Vartotojai dažniausiai nurodo defektus dėl apledėjančių langų ir vidinių palangių; vėjo pūtimo per langus, lietaus patekimą į būstą. Kaip išvengti tokių nesklandumų ir įsirengti tikrai šiltus langus?

Europos Sąjungoje nuo 2013-ųjų bus įvedamos langų energijos balanso klasės ir visi langai bus skirstomi į skirtingas kategorijas – nuo aukščiausios A iki žemiausios G, atsižvelgiant į jų energinius duomenis.

Lango energijos balansas bus skaičiuojamas kiekvienoje šalyje atskirai. Jis bus nustatomas suskaičiuojant, kiek langas padeda išsaugoti patalpoje esančią šilumą ir kiek sugeba į patalpas perduoti Saulės teikiamos šviesos ir šilumos. Jei šių skaičių suma teigiama, manoma, kad langas yra itin kokybiškas ir ne tik neatima, bet ir prideda energijos pastatui, kuriame jis yra įrengtas.

Tiesa, kol kas langai – ne skalbyklės ir energijos klasėmis nėra klasifikuojami, todėl gyventojams tenka labiau pasistengti patiems stengiantis išsirinkti tikrai kokybiškus ir šilumą taupančius langus. 

Kokie langai šilti?

Šiuo metu Lietuvoje langus lengviausia klasifikuoti pagal šilumos laidumo rodiklį Uw. Šio rodiklio vertė varijuoja tarp 0.7 ir 1.5. Kuo mažesnė Uw vertė, tuo mažesnis lango šilumos laidumas, tuo mažiau šilumos nuostolių jūsų būstui.

Pasak langų gamintojo „Fauga“ rinkodaros projektų vadovo Boriso Kuzmo, mažesnė Uw vertė pasiekiama kompleksiškai taikant šias priemones: šiltesnius trijų stiklų paketus su argono dujomis ir „šiltais“ rėmeliais, platesnius profilius su trimis sandarinimo tarpinėmis bei užtikrinant kokybišką langų montavimą bei sandarinimą.

„Profiliai turi tikti mūsų klimatinėms sąlygoms, būti ekologiški. Verta išsiaiškinti, kokia profilių klasė (nurodo sienelių storį), pirminis ar antrinis plastikas, kokie naudojami stabilizatoriai. Visa tai turi būti pagrindžiama dokumentais/sertifikatais“, – sako B.Kuzmas.

Specialistas tikina, kad geriausiuose langų profiliuose naudojamos net trys sandarinimo tarpinės, kurios patikimai apsaugo langą, o kartu ir namą nuo drėgmės ir šalčio, užkirsdamos kelią vandens ir oro patekimui į lango vidų.

Be to, patartina rinktis 3-jų stiklų paketo langus, kur į paketą sudėti trys stiklai, sujungti šiltais rėmeliais, tarpai tarp jų užpildyti argono dujomis, kurių koncentracija turi būti ne mažesnė nei 92 proc.

„Tokie langai išsaugos daugiau nei 20 proc. šilumos, palyginti su 2 stiklų paketu“, – pabrėžia „Faugos“ rinkodaros projektų vadovas.
Neaukokite šviesos

Siekiant išlaikyti optimalų patalpų apšvietimą, „Fauga“ pataria geriau naudoti stiklus su maksimaliu šviesos pralaidumu.

„Daugelis gamintojų, siekdami kuo geresnių lango šiluminių charakteristikų, naudoja tamsintus stiklus, kurie nežymiai pagerina Uw reikšmę, tačiau apriboja dienos šviesos patekimą į patalpą. Galima pasiekti puikius lango šiluminius rodiklius, nenaudojant tamsintų stiklų, t.y. neaukojant šviesos vardan šilumos“, – įspėja B.Kuzmas.

Žinoma, šilumą taupantys ir kartu natūralią dienos šviesą patalpoje užtikrinantys langai brangesni už prastesnėmis savybėmis pasižyminčius langus, tačiau specialistai rekomenduoja langams netaupyti.

„Šilumą taupantys langai gaminami naudojant naujas pažangias technologijas ir kokybiškiausias medžiagas. Todėl akivaizdu, kad jie yra brangesni už paprastuosius langus. Tačiau jų kainos skirtumą, kuris nėra toks didelis, kaip daugeliui atrodo, atsveria šiluma ir jaukumas namuose, šeimos sveikata ir ramybė. Taip pat svarbu paminėti, kad langai tarnauja ilgą laiką ir visą savo tarnavimo laiką taupo šilumą jūsų namuose, mažina išlaidas šildymui ir atsiperka per pakankamai trumpą laiką, turint omeny, kad artimiausiu metu šildymo kainos tikrai nemažės“, – sako B.Kuzmas.

Temos: 1 Šildymas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min