Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 4d. 11:06

Šilumos ūkio perversmas

Šildymo sezonas
15min.lt nuotr. / Šildymo sezonas

Seimas vakar priėmė prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktas Šilumos ūkio įstatymo pataisas. Prezidentės manymu, dėl šių pataisų dar šią žiemą sumažės šilumos kaina.

Energetikos ministerijos teigimu, pataisytas Šilumos ūkio įstatymas dar griežčiau reglamentuos monopolistinių šilumos tiekėjų veiklą, išspręs šilumos punktų valdymo problemas, o vartotojams garantuos neginčijamą teisę pasirinkti, kiek šilumos jie nori pirkti iš šilumos tiekėjo.  

Energetikos ministerija parengė išaiškinimus, kokios naudos duos Prezidentės pasiūlytos pataisos.

1 pakeitimas: Pakeista šilumos kainodara ir neleisti į šilumos kainą įtraukti šilumos punktų priežiūros sąnaudų.

Dėl to šilumos kaina kai kuriuose miestuose turi sumažėti iki 8 proc. Pavyzdžiui, Vilniuje didžiajai daliai gyventojų šiluma turėtų atpigti 7 proc.

2 pakeitimas: Daugiabučių namų administratoriumi negalės būti šilumos, elektros, dujų, geriamojo vandens tiekėjai, asmenys, teikiantys atliekų išvežimo ir kitas komunalines paslaugas, šių paslaugų apskaitos prietaisų ir kitų įrenginių gamintojai ar jų prekyba besiverčiantys asmenys, biokuro gamyba ar prekyba užsiimantys asmenys.

Su komunalines paslaugas teikiančiomis įmonėmis susiję namo administratoriai turi suinteresuotumą rūpintis ne namo gyventojų interesais, ekonomiškesniu šildymu ar vandens tiekimu, o atvirkščiai – yra suinteresuoti kuo didesniu ir dažnai gyventojų poreikių visiškai neatitinkančiu vartojimu bei kuo brangesne namo priežiūra.

Kai daugiabučio namo administratorius bus nesusijęs su komunalinių paslaugų teikėjais, jo priimami sprendimai bus objektyvesni, skaidresni ir konkurencingi. Tai leis daugiabučių gyventojams sumažinti išlaidas už šilumą ir karštą vandenį, elektrą, šiukšlių išvežimą bei kitas komunalines paslaugas.

3 pakeitimas: Pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtoju (eksploatuotoju) negalės būti šilumos tiekėjai ir asmenys, susiję su šilumos tiekėju darbo santykiais ar teikiantys prekes ar paslaugas šilumos tiekėjams.

Tai dar vienas saugiklis – šilumos tiekėjai ir su jais susijęs verslas negalės būti ne tik namo administratoriumi, bet ir namo šildymo sistemos prižiūrėtoju. Tai leis namo gyventojams pasirinkti tokį prižiūrėtoją, kuris savo darbą – sistemos paruošimas sezonui, hidrauliniai bandymai ir kt. – atliks už mažesnę kainą nei tai darydavo monopolininkas.

4 pakeitimas: Šilumos tiekėjas įstatymiškai atskiriamas ir nuo šilumos punktų valdymo – teisę reguliuoti (nuotoliniu ar kitu būdu) namo šilumos punkto įrenginių darbą turės tik pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojas.

Tokiu būdu įteisinama, kad tik vartotojai galės pasirinkti ir reguliuoti namo šilumos suvartojimo kiekį bei temperatūrą. Tai reiškia, kad daugiabučių vartotojai galės pirkti tiek šilumos, kiek jiems reikia, o šilumos tiekėjas negalės jokiomis priemonėmis ir jokiais įtaisais įtakoti šilumos suvartojimo name. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min