Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 22d. 12:00

Kaip išvengti streso perkant kalėdines dovanas

Dovana
Fotolia nuotr. / Dovana

Kalėdų laukimas gali būti kupinas ne tik malonių pasiruošimo rūpesčių, bet ir nuolatinio skubėjimo, kartais net stresinių situacijų.

Maždaug tik penktadalis žmonių kruopščiai planuoja pasiruošimą Kalėdoms ir dovanomis jau pradeda rūpintis spalio mėnesį, likusi dalis dažniausiai atideda darbus paskutinėms gruodžio savaitėms – pats pirkimo įkarštis šiemet planuojamas gruodžio 17–23 dienomis, rodo „Gera dovana“ duomenys.

Kaip išlikti ramiems prieš šventes ir be didelių rūpesčių surasti dovanas, pataria dovanų ekspertai.

Biudžetas

Dažna Kalėdų pasekmė – milžiniškos išlaidos, kurias išsiaiškinti gali prireikti viso mėnesio. Tačiau Kalėdos nebus finansinis galvos skausmas, jei planuosite į priekį.

Jeigu esate iš tų, kurie apsipirkinėjimą Kalėdoms atideda paskutinėms gruodžio savaitėms, atėjo metas imti rimtai planuoti. Kuo ilgiau delsite, tuo didesnėse eilėse teks stovėti.

Sudarykite preliminarų Kalėdų biudžetą, numatydami visas galimas išlaidas. Paskaičiuokite dabar turimų pinigų likutį ir likusių dienų iki Kalėdų skaičių. Atimkite kasdienes išlaidas ir pažiūrėkite, kokia suma lieka Kalėdoms. Pagalvokite, galbūt galite sutaupyti kasdienių išlaidų sąskaita.

Jeigu turima pinigų suma netenkina, pagalvokite apie alternatyvias Kalėdų dovanas. Galbūt, kažką nudžiugintų tiesiog skanus naminis pyragas ar rankų darbo atvirutė?

Dovanos

Jeigu jūsų šeimos ar draugų ratas labai didelis, kiekvienam nupirkti dovaną gali būti prabanga. Vis tik, čia taip pat galima rasti išeitį – šeimos nariams ar draugams pasiūlykite kitokį dovanojimo principą. Pavyzdžiui, vieningai susitarkite dovanas dovanoti tik vaikams arba suorganizuokite dovanų apsikeitimą – surašykite visų vardus ant lapelių ir darykite slaptą traukimą. Toks dovanų apsikeitimas bus netgi smagesnis nei įprastas dovanų įteikimas.

Apsipirkinėjimas

Jeigu esate iš tų, kurie apsipirkinėjimą Kalėdoms atideda paskutinėms gruodžio savaitėms, atėjo metas imti rimtai planuoti. Kuo ilgiau delsite, tuo didesnėse eilėse teks stovėti.

Prieš vykdami apsipirkti sudarykite visų reikiamų dovanų sąrašą. Jei lauksite įkvėpimo nuvykę į prekybos centrą, tikriausiai veltui praleisit ten net kelias valandas. Sudarę dovanų sąrašą, galite preliminariai numatyti reikiamas parduotuves ir maršrutus, kaip patogiau ten nuvykti ir sutaupyti daugiau laiko.

Pasirūpinę svarbiausiomis dovanomis, visada nupirkite kelias papildomas, pavyzdžiui, šokolado plytelę, sveriamos arbatos ir pan. Šios dovanos pravers tuo atveju, jei netyčia pamirštumėte kurį nors žmogų ar sulauktumėte netikėtų svečių.

Dar vienas patogus būdas pasirūpinti dovanomis – pirkti jas internetu. Internetinėse parduotuvėse taip pat galima rasti didelį ir įvairų prekių pasirinkimą, o kai kurios įmonės netgi siūlo gražų dovanų įpakavimą ir patogų pristatymą į namus.

Papildomi darbeliai

Numatykite konkrečią dieną, kada užrašinėsite atvirutes. Jei planuojate jas siųsti paštu, pasistenkite šio darbo nepalikti paskutinėms dienoms.

Paskutinis patarimas būtų kuo mažiau jaudintis ir nesitikėti stebuklų. Juk žmonės, kuriems dovanosite dovanas, yra artimi šeimos nariai ir draugai, susiduriantys su tais pačiais pasiruošimo rūpesčiais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min