Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 16d. 17:10

Rankų darbo dovanų idėjos (III) – dekoruota žvakė

Kalėdų dovanos idėja – dekoruota žvakė
Robertos Ivašauskaitės nuotrauka / Kalėdų dovanos idėja – dekoruota žvakė

Koks Kalėdų stalas be gražios žvakės jo viduryje? O dar jeigu ta žvakė būtų dekoruota jūsų pačių rankomis, šventinė nuotaika būtų garantuota.

Žvakės kiekvieniems namams suteikia taip šiais laikais būtino jaukumo, jos sukuria ypatingą atmosferą. Negana to, žvakės gali tapti ir puikia interjero puošmena ar netgi kalėdine dovanėle mamai, draugei, sesei ar kam tik sugalvosite.

Dekoruoti žvakę išties nėra taip sunku, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, ir tam tikrai nereikės jokių įmantrių lakų ar specialių priemonių, skirtų žvakių dekoravimui. Nė kiek neabejoju, kad daugelį reikalingų priemonių rasite tiesiog namuose.

Žvakių dekoravimui reikalingos priemonės
Žvakių dekoravimui reikalingos priemonės

Dekoruojant žvakę, jums reikės:

♦ Jūsų pasirinkto dydžio ar spalvos cilindro formos žvakės, kurią dekoruosite;

♦ Paprastos žvakutės, kuri dekoravimo metu bus uždegta;

♦ Jūsų pasirinktos servetėlės. Didžiausią jų pasirinkimą, žinoma, rasite dekupažo prekių parduotuvėse, ten jos parduodamos vienetais, taigi dėl vienos žvakės tikrai nereikės pirkti viso servetėlių pakelio. Negana to, taip galėsite išsirinkti servetėlių su įvairesniais motyvais, jei žvakių vis dėlto nuspręsite dekoruoti daugiau.

♦ Šaukšto ar kokio kito plokščio metalinio įrankio, kuriuo dekoruosite žvakes. Dekoruojant geriausia rinktis kuo plonesnio metalo įrankį, kad jis greičiau įkaistų.

Štai tiek nedaug priemonių reikia pačiam paprasčiausiam žvakių dekoravimui. Kai jas visas susirinksite, patogiai įsitaisykite ir apsišarvuokite kantrybe, nes jos čia prireiks tikrai nemažai.

Prieš pradedant darbą, visų pirma, uždekite paprastą žvakutę. Reikia palaukti kelias minutes, kol ji gerai įsidegs, tad tuo tarpu išsimatuokite savo žvakės dydį ir iškirpkite ar išplėšykite norimą servetėlės motyvą.

Atsimatuokite motyvą
Atsimatuokite motyvą

Pasistenkite paveikslėlį iškirpti taip, kad jo kraštai, uždėjus ant žvakės, nebūtų labai išsikišę. O jeigu nusprendėte ant žvakės klijuoti vientisą servetėlę, atkreipkite dėmesį, kaip atrodys vieta ties sujungimu, juolab jeigu ant servetėlės yra daug piešinėlių. Žvakė gražiausiai atrodys, jeigu atitaikysite žvakės ir servetėlės fono spalvas. Prieš klijuodami servetėlę, atskirkite nereikalingus jos sluoksnius.

Atskirkite nereikalingus servetėlės sluoksnius
Atskirkite nereikalingus servetėlės sluoksnius

Daugelis tokių servetėlių yra trisluoksnės, dekoruojant bet kokius daiktus reikalingas tik viršutinis (su paveiksliuku) sluoksnis. Juos atskirti reikia todėl, kad kitaip servetėlė tiesiog būtų per stora ir nepriliptų. Dekoruojant žvakę yra ir kitas pavojus. Jeigu neatskirsite nereikalingų sluoksnių, žvakės vėliau negalėsite deginti, nes paprasčiausiai jos kraštai užsidegs. Tuo tarpu, jeigu paliksite tik vieną sluoksnį, žvakės kraštai gražiai susvils ir namų tikrai nepadegsite.

Jeigu paprasta žvakutė jau įsidegė, galite pradėti pagrindinį darbą. Švariai nuplovę ir nusausinę savo naudojamą metalinį įrankį, palaikykite jį virš žvakutės liepsnos.

Naudojamą metalinį įrankį įkaitinkite vira žvakės liepsnos
Naudojamą metalinį įrankį įkaitinkite virš žvakės liepsnos

Pradžioje laikyti reikėtų šiek tiek ilgiau, kad metalas gerai įkaistų. Tik jokiu būdu netikrinkite ir nelieskite metalo, nusvilsite pirštus! Jeigu metalinį įrankį laikysite arčiau žvakės liepsnos, jis greičiau įkais. Nesijaudinkite, jeigu jis nuo liepsnos aprūks, suodžius lengvai nuvalysite su paprasta vienkartine servetėle.

Įkaitusiu metaliniu įrankiu servetėlę lydykite ant žvakės
Įkaitusiu metaliniu įrankiu servetėlę lydykite ant žvakės

Kai jūsų naudojamas metalinis daiktas bus jau įkaitęs, ant žvakės uždėkite norimą servetėlės motyvą ir, naudodamiesi įkaitusiu metalu, atsargiai prilydykite servetėlę prie žvakės. Šis darbas tikrai reikalauja nemažai kantrybės, kadangi įkaitęs metalas labai greitai atvėsta, todėl jį kaitinti reikės tikrai ne vieną kartą. Tačiau pasistenkite su įkaitusiu metaliniu įrankiu per tą pačią žvakės vietą braukti kuo mažiau kartų, kadangi taip vaškas labai negražiai pasiskirstys ir darbelis atrodys gan netvarkingai. Na, o jeigu kurioje nors vietoje servetėlė šiek tiek

Nudekoruota žvakė
Nudekoruota žvakė

susiraukšlės, nebijokite jos palyginti, ji tikrai nesuplyš, kadangi vaškas servetėlę tarsi „užrakina“. Ypatingai kruopščiai prilydykite servetėlės kraštus, jeigu jos fono spalva atitiks žvakės spalvą, kraštų, prilydžius, visiškai nesimatys.

Pasitelkę tik truputį fantazijos ir daug daug kantrybės paprastas baltas žvakes galėsite paversti puikiomis Kalėdų dovanėlėmis, interjero detalėmis ar netgi šventinio stalo puošmena.

Linksmų ir kūrybingų jums švenčių!

Daugiau rankų darbo gaminių pavyzdžių rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min