Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gabrielė ir Gritė – tradicijas puoselėjančios „misės“

Gabrielė Martirosianaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gabrielė Martirosianaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau pakuojame paskutines dovanas, braukiame paskutines dulkes ir užbaiginėjame darbus, pildome šaldytuvą maistais ir pradedame gaminti patiekalus. Kaip nepersivalgyti? „Reikia mažiau į lėkštę žiūrėti, daugiau į artimojo akis“, – pataria lieknoji „Mis Lietuva 2008“ titulo savininkė Gabrielė Martirosianaitė.

Net du kartus prie Kūčių stalo sėsianti „Mis Lietuva 2010“ Gritė Maruškevičiūtė pastebinti, kad nepersivalgoma tada, kai daugiau užsiimama būrimais ir įvairiais žaidimais. „Juk, kiekviena šeima tokių turi tradiciškai, o jei tokių tradicijų nėra – įveskite“, – pataria G.Maruškevičiūtė.

Gabrielė per Kalėdas į diskotekas neis

„Persivalgyti nebijau“ – šypsosi „G.Martirosionaitė. – Džiaugiuosi, kad mano šeima puoselėja tradicijas ir šventes sutinkame drauge. Kūčių vakarą, kaip ir kasmet, praleisiu tėvų namuose Kaune. Su mama ir sese paruošime 12 patiekalų ir sėsime prie stalo, kartu praleisti gražaus ir ramaus Kūčių vakaro.“

Mergina pasakoja, valganti lėtai ir po ne daug: „Svarbiau bendrauti su artimaisiais tą dieną, o ne pildyti skrandį.“ Kur, vakarėlius mėgstanti Gabrielė, šėls per Kalėdas? „Tai susikaupimo ir ramybės laikas, tad, per Kalėdų pirmąsias dienas aplankysime visus giminaičius ir artimus draugus, bet be nutrūktgalviško šėlsmo ir diskotekų“, – tikina gražuolė.

Gritė prie Kūčių stalo sės dukart

Rami šventė prie apeiginio stalo, lydima apeigų, burtų, aukų – gerai pažįstama ir kitai gražiausiai prieš metus tituluotai šalies merginai Gritei Maruškevičiūtei.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gritė Maruškevičiūtė
Gritė Maruškevičiūtė

„Šiais metais prie Kūčių stalo sėsiu net du kartus. Iš pradžių pas draugo tėvus su jo šeimyna, po to pas mano mamą ir liksime ten per naktį, nes turime tokią tradiciją skelbti metų apdovanojimus, iki naktų šnekučiuotis su visa šeima, žiūrėti filmų ir koncertų įrašus iki kol užmigsime, na o, žinoma užmigus visi pakaitom bėga dėlioti dovanėlių po egle“, – pasakoja G.Maruškevičiūtė.

Gritės šeima laikosi ir tradicijų stalą apdėti šienu, pastatyti žvakių, o prieš valgį atsistoti ir pasimelsti.

Gražuolės tiki burtais

G.Martirosionaitei Kūčios ir Kalėdos labiausiai patinka dėl to, kad, anot jos – tai daugiausiai tradicijų turinti šventė.

„Visuomet paliekame nenudengtą Kūčių stalą, viena papildoma lėkštelė būna padėta apsilankančioms vėlėms ir tai tik viena iš daugelio tradicijų, kurių mes laikomės. Džiaugiuosi, kad mano šeima išlaikė tradicijas, su kuriomis aš užaugau ir tikiuosi jas išsaugoti tol kol sukursiu savo šeimą. O kaip man patinka burtai, jais tikiu ir jų labai laukiu... Iš po staltiesės traukiame šiaudus: ilgas šiaudas reiškia ilgą ir laimingą gyvenimą. G.Maruškevičiūtė taip pat tiki burtais, ypač mėgsta burtus iš vaško.

Gritės namuose per dovanas nepraeinama

Kad Kalėdos tapo ekonomiškai itin svarbia švente, susieta su dovanų pirkimu, dovanojimu – gražuolės tame mato tik pliusus: dovanoti, gauti, linkėjimai yra vienas gražiausių jausmų.

Ką tituluotos gražuolės dovanos savo artimiesiems? „Kai atsibundam, dažniausiai per dovanėlių kiekį net iš lovos neišeina išlipti. Kalėdų rytą visi puolame prie eglės išpakuoti dovanėlių, sėdamės prie šventinio stalo. Mama visada Kalėdų pirmajai dienai būna pagaminusi tortą „Napoleoną“. Kadangi šiais metais giminaičiai bus suvažiavę pas mus, tai Kalėdų dienos programa bus Vilniuje. Manau, aplankysim kokį nors koncertą.

„Manau, kad mano artimiesiems šiais metais „nuskilo“. Išduoti, ką jie gaus dovanų tikrai nenorėčiau, bet nemažai priemonių mamai, tetai ar pusseserei iš kosmetikos. Pati Kalėdų Senio paprašiau „Versace Bright Crystal“ parfumuotos linijos“, – šypsojosi dailioji „misė“.

Gabrielė dovanų neskaičiuos

„Stengiuosi sužinoti ir dovanoti tai, ko labiausiai artimiausi žmonės nori ar ko jiems iš tikrųjų reikia. Tad planuoti dovanas pradedu iš anksto, stengiuosi įsiminti atsitiktinius jų pasakymus apie norimus daiktus ar svajones ir tuomet juos, kaip tikras Kalėdų Senelis, išpildyti“, – mirkteli Gabrielė. Tai kokios tos dovanos, kurias malonins artimuosius ir ko tikisi gauti pati? „Bėgant laikui supranti, kad geriausia dovana yra dėmesys ir meilė artimiausiems žmonėms.

Nei vienas materialus daiktas neatstos artimo šilumos, rūpestingumo ir parodyto nuoširdaus dėmesio. Tad dovanėlių šiais metais neskaičiuoju. Skubėsiu aplankyti savo šeimą, draugą ir su jais praleisti gražiausias metų šventes. Visiems įteiksiu po „Durance“ kvapnią žvakę, simbolizuosiančią šilumą ir skleidžiančią Kalėdinį kvapą.

Naujųjų šventei raudonos suknelės paieškos

Gabrielė dar lyg šiol sako, nežinanti, kur sutiks Drakono metus: „Turbūt, kaip ir daugeliui, viskas išaiškėja paskutinėmis dienomis ir valandomis. Šiemet norisi ramaus, jaukaus Naujųjų metų paminėjimo, tad mielai juos praleisčiau dviese su draugu. Ką vilkėsiu sutikdama Naujuosius metus nuspręsiu gruodžio 31-osios rytą, kažkas raudonos spalvos būtų gerai...“

Gritė paskutinį metų vakarą planuoja leisti draugų rate. „Darysime teminį vakarą, sodyboje Molėtuose. Labai tikiuosi, jog visi bus puikiai nusiteikę ir už lango matysis sniego pusnys. Šventimui ieškau raudonos suknelės ir ganėtinai sunkiai sekasi...“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min