Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Kalėdos svetur. 15min.lt skaitytojos Giedrės Kalėdos Brno (nuotraukos)

15min.lt tęsia gražią tradiciją ir kviečia skaitytojus atsiųsti įspūdžius ir nuotraukas iš svečių šalių bei miestų, kuriuose jie švenčia Kalėdas. Štai skaitytoja Giedrė M. praėjusiais metais pasidalino šventinėmis akimirkomis iš Čekijos miesto Brno.
Centrinėje Brno aikštėje vyksta Kalėdinė mugė, kurioje galima nusipirkti visko, kas siejasi su Kalėdomis.
Centrinėje Brno aikštėje vyksta kalėdinė mugė, kurioje galima nusipirkti visko, kas siejasi su Kalėdomis. / 15min.lt skaitytojos Giedrės M. nuotr.

„Kalėdinė mugė Centrinėje Brno aikštėje vyksta jau apie dvi savaites ir tęsiasi iki pat Kalėdų. Šioje mugėje galima nusipirkti visko, kas siejasi su Kalėdomis – pradedant nuo smulkių niekučių ir dovanų, baigiant viskuo, ką galima dėti ant šventinio stalo“, – savo laiške rašė Giedrė.

Pasak jos, mugė veikia kasdien nuo ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro, o joje visuomet būriuojasi gausybė žmonių.

„Šioje aikštėje gausu pramogų ir be mugės – veikia karuselės vaikams bei ledo čiuožykla po atviru dangumi. Nors čiuožykla nėra didelė, ji nemokama visiems lankytojams, tik reikia turėti savo pačiūžas“, – pasakojo Giedrė.

Vienoje iš Giedrės atsiųstų nuotraukų matyti keletas žmonių, laukiančių, kada galės prieiti prie miesto centrinėje aikštėje esančio varpo. „Čekai tiki, kad paskambinus šiuo varpu laukia geri metai, todėl prie jo rikiuojasi eilės žmonių, o varpas skamba visą dieną. Taip pat pastebėjau, kad Brno gyventojai mėgsta ant namų durų kabinti kalėdinius vainikus“, – čekiškas tradicijas savo laiške vardijo mergina.

Anot Giedrės, kalėdinė atmosfera mieste pernai buvo jaučiama, net neiškritus sniegas. „Įspūdis tiek iš mugės, tiek iš miesto aplinkos labai gražus ir šiltas. Gal net per šiltas, nes čia nėra sniego. Tačiau čekai sniego prieš Kalėdas dažniausiai ir neturi,“ – savo pasakojimą užbaigė Giedrė.

Redakcija dėkoja skaitytojai Giedrei M. už atsiųstas nuotraukas ir informaciją!

Gal ir Jums teko lankytis kuriame nors šventine dvasia alsuojančiame pasaulio mieste? Pasidalinkite įspūdžiais ir nuotraukomis su visais 15min.lt skaitytojais. Laiškų laukiame el. paštu kaledos@15min.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius