Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 17d. 17:06

Lietuviškos Kūčios ir Kalėdos: nuo Kazachstano iki Ispanijos

Lietuviškas Kalėdų minėjimas Ispanijoje
Užsienio reikalų ministerijos nuotr. / Lietuviškas Kalėdų minėjimas Ispanijoje

Likus vos savaitei iki Kūčių Lietuvos atstovybės ir lietuvių bendruomenės visame pasaulyje prisimena senovinius Kūčių ir Kalėdų papročius ir kartu pasitinka didžiąsias metų šventes.

Gruodžio 15 dieną Almatos Švenčiausiosios Trejybės katedroje pirmą kartą Kazachstane šventosios Mišios buvo aukojamos lietuvių kalba. Mišias laikė Talgaro Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos klebonas kunigas Kastytis Šulčius.

Po Mišių Lietuvos ambasadoje Almatoje susirinkusius lietuvių bendruomenės narius su artėjančiomis šventėmis sveikino ambasados ministrė patarėja Daiva Mockuvienė, lituanistinės mokyklėlės mokiniai dainavo lietuviškai, buvo dalinamasi kalėdaičiais. Su bendruomenės nariais aptarti aktualiausi besibaigiančių ir netrukus prasidėsiančių metų darbai.

Tą pačią dieną Lietuvos ambasada Nyderlanduose kartu su Olandijos lietuvių bendruomene surengė Kalėdinį rytmetį, kurio metu mažuosius lietuvius sveikino Lietuvos ambasadorius Nyderlanduose Darius Semaška, rinkosi savo gamintomis lietuviškomis vaišėmis nešini tautiečiai. Šventėje buvo gaminami kalėdiniai žaisliukai, vyko koncertas, dovanas dalino Kalėdų Senelis.

Gruodžio 14 d. Lietuvos ambasadoje Baku surengtame Kalėdiniame vakare išeiviai iš Lietuvos, lietuviškų šaknų turintys ar Lietuvoje gyvenę azerbaidžaniečiai su Lietuvos ambasadoriumi Artūru Žurausku ir kitais ambasados darbuotojais dalinosi gyvenimo abiejose šalyse patirtimi, diskutavo apie Lietuvos ir Azerbaidžano bendrystę ir artimus ryšius.

Lietuvos ambasada Taline kartu su Estijos lietuvių jaunimo sąjunga gruodžio 14 d. mažiesiems lietuviams, jų tėveliams ir visiems švenčių laukiantiems tautiečiams surengė Kalėdų vakarą. Lietuvos ambasadorius Estijoje Neilas Tankevičius pasveikino tautiečius ir padėkojo lituanistinės mokyklėlės Taline savanoriams mokytojams, mokinių tėveliams ir jaunimo sąjungos atstovams.

Šventės metu mažieji lietuviai sulaukė Kalėdų Senelio, lituanistinės mokyklėlės mokiniai dainavo Kalėdų dainas, lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius fortepijonui atliko Greta Jakobsonaitė, muzikinę programą pristatė Lina Vonsavičiūtė ir Sander Koit.

Tradicinis kalėdinis susitikimas taip pat suorganizuotas Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie Europos Tarybos Strasbūre. Kartu švęsti Kalėdų, susipažinti ir pabendrauti susirinko įvairių kartų čia studijuojantys, Europos Taryboje ir mieste įsikūrusiose ES institucijose dirbantys lietuviai su atžalomis, kuriems tai buvo puiki proga prisiminti lietuviškas Kalėdų daineles ir eilėraščius.

Į Kalėdų vakaronės Lietuvos ambasadoje Ispanijoje metu teatro „Žalia varna“ įkūrėjos Aurelijos Čeredaitės rodytą pasaką-žaidimą įsitraukė gausiai čia susirinkę tiek maži, tiek ir suaugę Madrido lietuviai ir jų artimieji.

Į Ispaniją ambasados kvietimu atvykusi aktorė, režisierė ir rašytoja A.Čeredaitė interaktyvųjį savo spektaklį pristatė ne tik Madrido, bet ir Barselonos ir Valensijos lietuviams.

Lietuvos ambasadorė Ispanijoje Audra Plepytė drauge su lietuvių kalbos mokytoja Erika Dobrovolskaite padėkos raštais apdovanojo ispanus, kurie Madride mokosi lietuvių kalbos, domisi lietuvių tradicijomis.

Lietuvos generalinis konsulatas Sankt Peterburge gruodžio 15 d. mieste gyvenančius lietuvius bei Lietuvos bičiulius pakvietė į kalėdinių papročių vakarą.

Jį vaidinimu lietuvių kalba pradėjo šiemet įsikūrusios lituanistinės mokyklos mokinukai, su Kalėdų laikotarpio tradicijomis ir Kūčių valgių tradicijomis susirinkusiuosius supažindino Lietuvos liaudies kultūros centro darbuotojos.

Tautodailininkė Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė pristatė savo karpinius, svečius mokė iš popieriaus pasigaminti tradicines kalėdines dekoracijas. Šią pamoką tautodailininkė surengė ir kalėdinio vakaro dalyviams Karelijos respublikos mieste Petrozavodske. Jame dalyvavo Lietuvos generalinė konsulė Sankt Peterburge Aušra Semaškienė, vietos lietuviai ir pedagoginės mokyklos studentai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min