Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 18d. 08:07

Nelaimingiausias Kalėdų simbolis pasaulyje: šiaudinis ožys Švedijoje padegtas jau 26 kartą

Šiaudinis ožys Švedijoje nesulaukė švenčių
„Scanpix“ nuotr. / Šiaudinis ožys Švedijoje nesulaukė švenčių

Švedijos Gavlės miestelio gyventojų šventines nuotaikas vėl aptemdė vandalai. Jie supleškino milžinišką kalėdinį simbolį – iš šiaudų pagamintą ožį. Kaip rašo „The Huffington Post“, ožio deginimas tampa savotiška šventine tradicija chuliganams – jo statula degė jau 26 kartus.

13 metrų aukščio ir 3,6 tonų sveriantis bei 200 tūkst. Švedijos kronų (80 tūkst. litų) kainavęs šiaudinis ožys turėjo simbolizuoti šventinę dvasią, tačiau jis paskendo liepsnose dar net nesulaukus Kūčių.

Trys kol kas nenustatyti asmenys ketvirtadienį perlipo statulą turėjusią apsaugoti tvorą, degiu skysčiu apliejo jos koją ir padegė.

Šiaudinis ožys yra šimtmečių senumo Kalėdų simbolis Švedijoje. Jo figūrėlėmis dauguma švedų puošia namus ir stato po eglėmis.

Kasmet šiaudinį ožį miesto valdžia stengiasi vis kitaip apsaugoti. Jis tai apipurškiamas nuo ugnies apsaugančiais chemikalais, tai jo saugojimui samdomi apsaugininkai. Tačiau nuo 1966 metų, kai buvo pradėta didelės šiaudinio ožio figūros miesto centre tradicija, statula išgyveno vos tuziną kartų.

Šiaudinis ožys buvo ne tik degintas – 1976 metais jis nuverstas su automobiliu, o 2010 metais buvo planuota statulą „pagrobti“ su sraigtasparniu ir nuskraidinti ją į Stokholmą, tačiau diversija buvo išaiškinta.

Kaip rašo spauda, atrodo, kad vienintelis šiaudinio ožio naikinimo motyvas – pergudrauti miestelio valdžią, kuri kaip įmanydama stengiasi apsaugoti statulą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min