Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 23d. 08:51

15min.lt skaitytojos Neringos Kūčių burtai

Tikima, kad Kūčių naktį burtai tikrai veikia...
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Tikima, kad Kūčių naktį burtai tikrai veikia...

15min.lt skaitytoja Neringa L. pasiūlė kelis burtus netekėjusioms merginoms bei keletą tradicijų, kurių laikantis pildosi ne tik sapnai, bet ir galima prisivilioti pinigus.

„Tikriausiai burtai vilioja daugelį, o ypač jie magiški tampa per Kūčias ir Kalėdas. Pamenu, vaikystėje ko tik neprisgalvodavome, kokia atrakcija, koks smagumas būdavo burtis,“ – prisiminimais dalijasi Neringa.

Skaitytoja savo laiške pristato du būrimosi būdus ir dvi tradicijas, kurių teko bent kartą laikytis.„Pamenu dėdavau veidrodį po pagalve ir tikrai, sapnai, kuriuos susapnuodavau Kūčių naktį, pildydovosi,“ – pirmąją tradiciją pristato skaitytoja.

O antrosios tradicijos laikymasis, anot skaitytojos, padeda prisivilioti turtus. „Per Kūčių vakarienę po stalstiese reikia pasidėti lazdyno riešutą, o išaušus Kalėdų rytui, jį įsidėti į piniginę. Tai tradicija arba burtas, nešantis pinigėlius. Taip jie niekada jūsų neapleis,“ – tiki Neringa. Toliau skaitytoja pristato du burtus, tinkančius dar netekėjusioms merginoms.

„O kiek emocijų teikdavo jau būnant paaugle, šlepetės metimas! Jeigu nosytė atsisuka durų link, vadinasi, tais metais ištekėsiu. Ir ką jūs manot?! Nei vienais metais neatsisukdavo į duris, o štai vienais metais, tais, kai sutikau savo išrinktąjį, Kūčių vakarą mesta šlepetė atsįgręžė tiesiai į duris. Ai, netikėjau... Bet išsipildė. Jau vienuolika metų, kaip nebemėtau šlepetės,“ – savo patirtimi dalijasi Neringa.

„Dar šaunus Kūčių burtas – per Kūčių vakarienę pasimti saujelę kūčiukų ir suskaičiuoti juos. Jeigu kūčiukų skaičius yra lyginis – jūsų laukia vestuvės arba rimti santykiai su mylimuoju, o jeigu nelyginis – tais metais dar neištekėsite, o tuos kūčiukus reikia suvalgyti.“ 

Kaip jūs ir jūsų artimieji buriatės Kūčių vakarą? Kokių tradicijų laikotės per Kalėdas? Laukiame jūsų laiškų su pasakojimais ir nuotraukomis! Aktyviausi ir originaliausi skaitytojai tikrai neliks be dovanų! Laiškų laukiame el. paštu kaledos@15min.lt.

Daugiau informacijos čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min