Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 6d. 16:53

Klaipėdiečiai audžia advento juostą

Klaipėdos etnokultūros centre audžiama advento juosta.
Organizatorių nuotr. / Klaipėdos etnokultūros centre audžiama advento juosta.

Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centre klaipėdiečiai advento vakarais susėda austi advento juostą.

Pernai advento metu numezgę net 26 metro ilgio raudoną šaliką, šiemet entuziastai ėmėsi sudėtingesnio užsiėmimo – audimo, kur svarbu ne tik pats procesas, bet ir tai, kokie ornamentai randasi bei ką jie reiškia.

Lietuvininkų  šimtaraštės juostos stebina savo grožiu. Tačiau  išlieka nuojauta, kad tai ne vien tobulas  grožis, spalvos ir ornamentų  subtili dermė, bet ir užrakinta žinia, pasakojimas, paslaptingais simboliais išraitytas. Kokią prasmę anksčiau turėjo įausti „žalčiukai“‚„varlytės“, eglutės, kryželiai, rombai, širdelės, trikampėliai, roželės, žirgeliai  ir kt? Šie ženklai byloja apie itin senus mūsų protėvių kultūros klodus, savitą pasaulėžiūrą bei suvokimą. Mūsų dienas pasiekę simboliai – tarsi protėvių laiškai, kurių turinys – mums paslaptis. Tačiau bandyti šią paslaptį įminti – verta.

Etnokultūros centre vykstančių užsiėmimų metu dailininkė Elena Matulionienė supažindina su  juostų ornamentų simbolika, audimo technika. Gal kam trūksta ramybės, šviesos, gerovės, žinojimo, o gal kas tikisi atrasti gyvybės šaltinį... Kiekvienas gali pasirinkti savo ženklus, atspindinčius troškimus, siekius, viltis bei  juos, kaip linkėjimus miestui,  įausti į klaipėdiečių advento juostą.

Gruodžio 18 d. 16 val. Kultūrų komunikacijų centro ir Etnokultūros centro organizuojamos Kalėdinio stebuklo šventės metu, vyksiančios Meno kieme (Daržų g. 10),  ši juosta atgis. Ji prakalbins kalėdinį varpą. Šio varpo skambesys praskaidrins mintis bei padės išsipildyti tyriausiems, nuoširdžiausiems klaipėdiškių troškimams bei viltims.

Užsiėmimai „Audžiame advento juostą“ vyks gruodžio 10 d., 14 d., 17 d. 16-18 val., 18 d. 15-16 val. Juos ves dailininkė  E. Matulionienė.

Temos: 1 Adventas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min