Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 01 01, 14:46

10 populiariausių pažadų naujiems metams (apklausa)

Sausio 1-ąją viskas tarsi prasideda iš naujo, todėl naujus metus dalis žmonių pradeda garsiai ar tyliai ką nors sau pasižadėdami. Amerikoje atliktos apklausos parodė, kokie yra patys populiariausi pasižadėjimai naujiems metams.
Naujųjų metų sutikimo akimirkos
Naujųjų metų sutikimo akimirkos / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Naujieji metai

1.Daugiau laiko skirti šeimai ir draugams. Per 50 proc. apklaustųjų pasakė, kad naujaisiais metais norėtų ilgiau ir dažniau pabūti su šeima, reguliariai rengti šeimos ar giminių pietus, per kuriuos galėtų palaikyti tvirtesnius tarpusavio ryšius. Taip pat amerikiečiai pabrėžė, kad norėtų daugiau bendrauti su draugais, susitikti su jais ne tik per šventes, bet organizuoti jaukius vakarus ir pasisėdėjimus.

2.Sportuoti. Reguliarus sportas ar mankšta yra siejami su geresne sveikata, gražesnėmis kūno formomis. Todėl pradėdami naujus metus, amerikiečiai dažnai pasižada sau pradėti sportuoti ar lankytis sporto klubuose reguliariai.

3.Numesti svorio. Beveik 66 proc. Amerikos gyventojų turi problemų dėl antsvorio, todėl labai dažnai naujiems metams keliamas tikslas atsikratyti nepageidaujamų kilogramų.

4.Mesti rūkyti. Tyrimai parodė, kad rūkaliai bando mesti rūkyti keturis kartus prieš tai, kai jiems iš tiesų tai pavyksta. O naujų metų pradžia yra geras atskaitos taškas, nuo kurio galima atsisakyti šio žalingo įpročio.

5.Labiau džiaugtis gyvenimu. Gyvendami tokį streso ir įtampos pilną gyvenimą, nenuostabu, kad didelė dalis amerikiečių dažnai naujaisiais metais siekia pradėti labiau vertinti gyvenimą, nepaskęsti rutinoje, pasimėgauti nedideliais kūno ir sielos malonumais. Šis pasižadėjimas dažnai siejamas su nauja veikla, pomėgiais, naujomis laisvalaikio formomis, kurios leidžia iš naujo pajusti gyvenimo skonį.

6.Mesti gerti. Klestint alkoholizmui, šis pasižadėjimas yra dažnas tiek tarp užkietėjusių alkoholikų, tiek tarp tiesiog dažnai išgerti mėgstančių žmonių. Tačiau ryžtis tokioms didelėms gyvenimo permainoms yra sunku, todėl dažnas šį pasižadėjimą keičia paprastesniu: gerti mažiau.

7.Atsikratyti skolų. Gyvenimas išsimokėtinai, būsto paskolos, vartojimo kreditai daugeliui amerikiečių apsunkina gyvenimą ir naujiems metams daugelis jų pasižada sau ar išsikelia tikslą išsimokėti visas skolas ar dalį jų, kad toji našta taip nebeslėgtų jų pečių.

8.Išmokti ką nors nauja. Šio pasižadėjimo laikytis ir jį išpildyti tikriausiai yra paprasčiausia. Galbūt reikėtų pradėti mokytis naujos kalbos, o gal tam tikrų su jūsų karjera susijusių įgūdžių. O Gal tiesiog užtektų išmokti susitaisyti kompiuterį ar persodinti vazonines gėles. Bet kuriuo atveju mokymasis gyvenimui suteikia naujų spalvų ir atradimų.

9.Padėti kitiems. Populiarus nesavanaudiškas naujų metų pažadas. Amerikoje yra daug organizacijų, paremtų savanorių darbų, todėl naujaisiais metais žmonės gali skirti kelias valandas per savaitę ar mėnesį tam, kad padėtų kitiems tuo, ką patys sugeba: nuo pasakų vaikams skaitymo iki namo statymo.

10.Susitvarkyti namus ir darbo vietą. Šis paprastas pasižadėjimas dažnai patenka į populiariausių naujųjų metų pažadų dešimtuką, nes dažnai pritrūkstama laiko susitvarkyti namus, spintas, garažus ar sandėliukus. Ką jau kalbėti apie daugelio netvarkingą ir popieriais ar kitais daiktais perkrautą darbo vietą. Naujais metais dažnas pasižada savo vidinę tvarką pradėti nuo išorinės – namų ir darbo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min