2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

2013-ieji metai atėjo į visas pasaulio šalis, per planetą nusirito nenutrūkstama fejerverkų banga

Milijonas žmonių buvo susirinkę Niujorko Taimso aikštėje sutikti Naujųjų metų, kurie pirmiausia didelėmis linksmybėmis buvo pasitikti Australijoje, o paskui nusirito per visą pasaulį nenutrūkstama fejerverkų banga.
Sidnėjus pasitiko Naujuosius metus
Sidnėjus pasitiko Naujuosius metus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

SUSIJĘ: Kaip per pasaulį keliavo 2013-ieji

Maždaug milijardas televizijos žiūrovų visame pasaulyje stebėjo ir Naujųjų sutikimą Niujorke, kur per iškilmių kulminaciją „The Rockettes“ šokėjų padedamas meras, likus minutei iki vidurnakčio, pasiuntė garsųjį stiklinį rutulį žemyn stulpu.

Danguje virš Manhatano prasidėjus fejerverkams, sausakimšose gatvėse pratrūko bučiavimasis ir šokiai.

„Tai dalykas, kurį reikia padaryti gyvenime. Tai – Niujorkas ir Naujųjų metų išvakarės“, – džiūgaudama sakė 18-metė Juli, kuri atvyko iš Australijos.

Sausakimšose gatvėse pratrūko bučiavimasis ir šokiai.

Pasaulinės linksmybės prasidėjo malonią vasaros naktį Sidnėjuje, kurio dangų nušvietė 6,9 mln. dolerių atsiėję fejerverkai. Jiems vadovavo popmuzikos žvaigždė Kylie Minogue (Kaili Minoug).

Iš čia pasaulinė šventė persimetė į Honkongą, kur fejerverkai virš apšviesto Viktorijos uosto truko aštuonias minutes, ir kitus Azijos miestus, virš kurių taip pat žėrėjo įspūdingos ugnys. Jangone anksčiau izoliuotame Mianmare tai vyko pirmą kartą.

Vidurnakčiui slenkant laiko zonomis į vakarus, Naujieji pasiekė aukščiausią pasaulio pastatą – Dubajuje esantį dangoraižį „Burj Khalifa“, kuris buvo šio didžiulio migrantų ir turistų miesto linksmybių centre.

Didžiojoje Britanijoje dešimtys tūkstančių žmonių nepabūgo lietaus ir nuo Temzės krantų grožėjosi fejerverkais bei įvairiomis spalvomis mirgančia „Londono akimi“.

„Kokia nuostabi neįtikėtinų metų pabaiga“, – sakė britų sostinės meras Borisas Johnsonas, turėdamas omenyje 2012-ųjų olimpiadą ir karalienės valdymo Deimantinio jubiliejaus renginius.

„Scanpix“ nuotr./2013-ųjų sutikimas: Niujorko Taimso aikštė
„Scanpix“ nuotr./2013-ųjų sutikimas: Niujorko Taimso aikštė

Vašingtone Baltieji rūmai ir respublikonų lyderiai turėjo ir savų priežasčių švęsti – jie paskutinę minutę susitarė dėl kitų metų biudžeto, kuriuo bus išvengta „fiskalinio skardžio“ mokesčių didinimo ir išlaidų mažinimo.

Tačiau linksmybėms Jungtinėse Valstijose dirigavo Niujorkas, kur koncertavo Pietų Korėjos popmuzikos sensacija Psy ir kantri muzikos žvaigždė Taylor Swift, o dangoraižis „Empire State Building“ žėrėjo neįprastomis pulsuojančiomis šviesomis.

Viena kanadiečių pora, apsirūpinusi blizgučiais ir mažais aukso spalvos trimitėliais, sakė, kad apsilankymas Niujorke per Naujuosius yra išsipildžiusi jų svajonė.

„Visuomet norėjau būti čia. Tiek daug metų žiūrėdavau tai per televizorių, – sakė 49 metų Sherry. – 2012-ieji buvo sunkūs metai. Šiemet ištvėriau kasos vėžį. Šiemet netekau brolio. Tad mes atvykome čia su didelėmis viltimis kitiems metams“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min