Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 27d. 16:34

74 ekspedicijos dalyvių Kalėdos – Antarktidos ledynuose įstrigusiame laive

Antarktida
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Antarktida

Kalėdas galima sutikti namuose su šeima, kai už lango – beveik pavasariški orai. Tačiau jei norite baltų Kalėdų, kodėl nesileidus į Antarktidą, kur galima sutikti jei ne Kalėdų senelį ir baltąją mešką, tai bent grupę smalsių pingvinų? Šitaip Kalėdas sutiko tarptautinės ekspedicijos į Antarktidą nariai.

Rusų laivas „MV Akademik Šokalskij“ ledynuose prie Antarktidos įstrigo antradienį, Kūčių dieną, ir iki šiol laukia, kol bus išvaduoti. Tačiau jame esantys 74 įgulos nariai, mokslininkai ir turistai teigia smagiai sutikę Kalėdas ir netgi apsikeitę dovanomis, praneša CNN.

Ekspedicijos vadovas, Naujojo Pietų Velso universiteto (Australija) klimato kaitos profesorius Chrisas Turney sako, kad nuotaikos laive šventiškos, nors žmonės ir buvo priversti šventinę savaitę praleisti nejudančiame laive, košiamame ledinio vėjo ir šalčio.

„Surengėme fantastišką Kalėdų vakarienę, per kurią keitėmės ir dovanomis. Tai buvo svarbu, kad palaikytume moralę, – sako jis. – Turėjome kumpio ir kalakutienos, virėjai mums paruošė puikias vaišes. Geras atokvėpis nuo lauke tvyrojusių sąlygų.“

Kiti ekspedicijos dalyviai taip pat neprarado geros nuotaikos. Britų dienraščio „The Guardian“ žurnalistas Alokas Jha savo „Twitter“ paskyroje Kalėdų dieną rašė: „Nebijokite, šiandien jau valgiau tris desertus. Man sakė, kad laivo atsargose dar liko daugybė.“

Tačiau tai buvo prieš tai, kai ketvirtadienio popietę laivą užklupo pūga.

„Nuostabu. Esame pačioje atokiausioje pasaulio vietoje, o jie ateina, pasižiūri, kas čia vyksta, ir po kurio laiko slenka toliau. Jie nuostabūs kompanionai“, – sako Ch.Turney apie Antarktidos šeimininkus pingvinus.

„Išgyvenome audrą su vėjais iki 70 km per valandą. Aplink laivą supūtė pusnis ir mus šiek tiek išgąsdino. Tačiau apskritai žmonės laikosi gerai, kiek tik tai įmanoma tokiomis aplinkybėmis“, – sako ekspedicijos vadovas Ch.Turney.

Šiuo metu jie laukia kinų ledlaužio „Xue Long“ („Sniego drakonas“), kuris turėtų rusų laivą pasiekti penktadienį.

„Ką tik susisiekiau su kinų laivu, “Sniego drakonu“, – sako Ch.Turney. – Jie nemažai pasistūmėjo į priekį, už ką mes jiems labai dėkingi.“

Pagalba įstrigusiems keleiviams skuba ir iš kitur. Jų vaduoti pasiųsti prancūzų laivas „Astrolabe“ ir australų laivas „Aurora Australis“.

Po dviejų su puse dienos Antarktidos ledynuose ekspedicijos narių optimizmą palaiko komandinė dvasia, sako Ch.Turney.

„Šiuo metu labai geras matomumas, vėjas susilpnėjo. Mums į pagalbą skuba didžiulė komanda, neįtikėtina. Nuotaikos geros ir norime užtikrinti savo šeimas ir draugus, kad mums viskas gerai“, – pridūrė jis.

O kol keleiviai laukia gelbėtojų, juos aplankė kiti netikėti svečiai – pingvinai.

„Nuostabu. Esame pačioje atokiausioje pasaulio vietoje, o jie ateina, pasižiūri, kas čia vyksta, ir po kurio laiko slenka toliau. Jie nuostabūs kompanionai“, – sako Ch.Turney.

Šios ekspedicijos tikslas – pakartoti prieš šimtą metų surengtą australų mokslininko Douglaso Mawsono kelionę į Antarktidą.

Pasak Ch.Turney, laivo keleiviai iki sausio 4 d. turėtų grįžti į Naująją Zelandiją.

VIDEO: Antarktidos ledynuose įstrigo laivas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

07:03
00:49
17:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min