Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2009 gruodžio 11d. 15:54

Akcija virto tradicija: nupuoštos Kalėdų eglės taps biokuru

15min/Eriko Ovčarenko nuotr. /

Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, gyventojai raginami bet kur nemėtyti nupuoštų Kalėdų eglučių. Šiais metais akcija vyks ne tik Vilniuje, bet ir Klaipėdoje, Varėnoje, Širvintose ir Šilutėje.

Po naujųjų prasidėsianti akcija „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“ sostinėje vyks jau ketvirtus metus, ja gyventojai raginami prasmingai panaudoti nukirstus medelius. Nemažo gyventojų susidomėjimo kituose miestuose sulaukiančią akciją organizuoja bendrovės „Ecoservice“ir „Bionovus“.

Surinktos eglutės bus panaudotos biokurui gaminti, o juo bus šildomi vilniečių būstai. Šiemet komunalinių atliekų vežimo bendrovė „Ecoservice“ eglutes surinks ne tik sostinėje, bet ir Klaipėdoje, Varėnoje, Širvintose ir Šilutėje.

„Eglučių surinkimo akciją rengiame ne pirmus metus, todėl šiemet tikimės dar didesnio gyventojų sąmoningumo. Bet kur paliekamos eglutės teršia miestą, užkemša šalia daugiabučių ir privačių namų stovinčius konteinerius. Tačiau jau pastebime, kad kiekvienais metais daugėja žmonių, kurie su Kalėdų puošmena atsisveikina gražiai“, – sako „Ecoservice“ generalinis direktorius Saulius Budrevičius.

Nupuoštas eglutes bus prašoma mesti į konteinerius, kurie bus pastatyti skirtingose miestų ir miestelių vietose prie prekybos centrų. Surinktos eglutės bus perduotos biokuro gamybos ir ekologijos verslo bendrovėms.

Anot S.Budrevičiaus, pernai vien sostinėje eglutėmis buvo užpildyti 25 dideli konteineriai. Kiekvienais metais miestuose besimėtančių eglučių vis mažėja, nors Lietuvoje įprasta Kalėdoms puošti ne dirbtinę, o „gyvą“ eglutę. Šiemet akciją paskelbus ir Klaipėdoje, Varėnoje, Širvintose bei Šilutėje eglučių tikimasi surinkti dar daugiau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min