Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 24d. 22:00

Arkikatedroje bazilikoje Piemenėlių mišios sostinės tikintiesiems (23.35 val. papildyta nuotraukomis)

Kardinolas Audrys Juozas Bačkis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Bernelių mišiose

Kūčių vakarą sostinės tikintieji rinkosi į Katedros aikštę. Minios plūdo į kasmet Kūčių vakarą aukojamas iškilmingas šventąsias mišias, dar vadinamas Piemenėlių arba Bernelių mišiomis.

Tradiciškai susirinko pilna Arkikatedra žmonių, kuriems šios mišios tapo gyvenimo dalimi. Oras tikrai nebuvo toks atšiaurus, kaip prieš keletą dienų, todėl netgi stovintys prie durų tikintieji galėjo nevaržomi džiaugtis svarbiausia ir prasmingiausia metų švente. Tuo tarpu drėgme ir šalčiu alsuojanti aikštė buvo pustuštė – vilniečiai jau anksčiau spėjo pasigrožėti prakartėle.

Kūčių vakaro iškilmėms vadovavo Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Pamokslo metu arkivyskupas vengė stipriai moralizuoti. Jis kvietė tautą vienytis: susijungti išsiskyrusiems, susitaikyti besivaidijantiems. O valdžios žmonėms suprasti, kad didžiausia vertybė yra žmogus.

Pirmoje klauptų eilėje jaukiai įsitaisė premjeras Andrius Kubilius su žmona Rasa. Šalia jų – Seimo pirmininkė Irena Degutienė su vyru Gediminu. Jiems už nugarų paliktoje tuščioje eilėje įsitaisė Seimo narys Arminas Lydeka su žmona Brigita. Pamaldžiuose politikų veiduose atsispindėjo darna ir susikaupimas.

15min.lt jau pasakojo apie Katedros prakartėlę. Prakartėlės nuotraukas rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min