Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 6d. 18:20

Bėgimo entuziastai kviečiami į tradicinį kalėdinį bėgimą

Kalėdinis bėgimas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Kalėdinis bėgimas

Bėgimo entuziastai bei visi, neabejingi aktyviam laisvalaikiui, kviečiami registruotis į kasmetinį kalėdinį bėgimą, kuris šiais metais vyks gruodžio 30 d. Vilniuje. Jau 37 kartą vyksiantis bėgimas skirtas ir suaugusiems, ir mažiems, mat kiekvienas dalyvis, pagal ištvermę ir sportinį pasirengimą, galės rinktis vieną iš septynių skirtingo atstumo trasų.

„Kalėdinio bėgimo istorija skaičiuoja jau trisdešimt septynerius metus – tai viena iš seniausių bėgimo entuziastams skirtų švenčių, kuri suburia visus bėgimu pasitikti didžiąsias metų šventes. Ne veltui šio bėgimo atributu tapo Kalėdų senelio ar snieguolės kostiumas, kuriais pasipuošę dalyviai išbėga į Vilniaus gatves. Varžybų tikslas ne siekti aukštų sportinių rezultatų, o mėgautis bėgimu žiemą, sukurti pakilią nuotaiką ne tik sau, bet ir aplinkiniams“, – sakė bėgimą organizuojančios Všį „Tarptautinis maratonas“ direktorius Darius Mikulis.

D. Mikulio teigimu, praėjusiais metais Kalėdiniame bėgime dalyvavo arti tūkstančio šaltuko nepabūgusių „Kalėdų senelių“ iš Lietuvos ir užsienio šalių. Šiais metais jų tikimasi dar daugiau. Dalyviai laukiami net septyniose rungtyse. Ištvermingesni gali rinktis 12 ar 6 km ilgio bėgimo bei 6 km „Šiaurietiško ėjimo“ trasą. Norintys prasimankštinti kviečiami įveikti 3 km atstumą – asmeninį bėgimo žiemą rekordą galima sumušti „Fun run“ rungtyje, o bėgantiems keturių draugų ar šeimos narių bėryje – pasirinkti komandinę estafetę. Mažiausius dalyvius Kalėdinis bėgimas pakvies dalyvauti 500 m distancijos „Nykštukų bėgime“.

Kalėdinio bėgimo trasa drieksis Olimpiečių gatve, pėsčiųjų taku iki Šilo tilto, vėliau P. Vileišio, Sluškų, T. Kosčiuškos, Arsenalo gatvėmis iki Mindaugo tilto. Starto ir finišo vieta kaip visada tradicinėje vietoje – Rinktinės gatvėje šalia „Žalgirio“ stadiono.

Pirmasis Kalėdinis bėgimas įvyko 1975 m. Pagrindinė bėgimo idėja nepakito iki šių dienų – atšvęsti didžiąsias metų šventes bėgimo entuziastų ir bendraminčių būryje. Iki 2010 metų pagrindinis varžybų iniciatorius ir organizatorius buvo šviesaus atminimo praeityje buvęs garsus lengvaatletis, „Žalgirio“ stadiono direktorius Jonas Grigas.

Į visas Kalėdinio bėgimo rungtis būtina išankstinė registracija. Į „Fun run“ bei vaikų bėgimą registracija nemokama. Registruotis bei informaciją apie bėgimą surasti galima svetainėje http://kaledinisbegimas.lt.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min