TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Eglutei – papuošalai iš druskos

Iš maždaug bandelės dydžio masės, kurioje yra daug druskos, edukacinės pamokėlės dalyviai suvenyrus lipdo ant lentučių,
A.Česnulevičienės nuotr. / Iš maždaug bandelės dydžio masės, kurioje yra daug druskos, edukacinės pamokėlės dalyviai lipdo suvenyrus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Netoli Druskininkų, ant Ratnyčėlės upės kranto sodyboje gyvenančių menininkų Tauro ir Aušros Česnulevičių namuose tikrai niekada nepritrūks druskos. Skulptorius T.Česnulevičius skobia ne tik iš medžio, bet ir iš šios sūrios medžiagos.

Netikėčiausi darbai iš druskos ne šiaip stūkso, jie gali suktis ir net važiuoti. Visą gruodį apsisiautęs senio paltą T.Česnulevičius kartu su snieguolės kostiumu pasidabinusia žmona Aušra su vaikais ir suaugusiais lipdys kalėdinius varpelius – sūrius papuošalus eglutei.

„Nuo šio rudens moksleiviams pradėjome rengti edukacines popietes „Sūri pamoka“. Apie pusšimtis svečių susėda prie židinio ir, kaip aš vadinu, iš sniego kukulio, darome suvenyrus. Juos formuojame ant medinių lentučių. Vieni daro širdutę, kiti delno antspaudą. Norėdami priartėti prie Kalėdų, mokysime pasidaryti kalėdinius varpelius“, – pasakojo Aušra Česnulevičienė.

Šį rudenį edukacinėse pamokėlėse jau pabuvojo apie 600 Druskininkų gyventojų bei svečių. Menininkai teigia neatsitiktinai pasirinkę sūrią masę suvenyrų gamybai – juk Druskininkų pavadinime užkoduotas žodis druska. Lipni masė – ne modilinas, ne molis, tai nėra ir valgoma medžiaga. „Tai masė, kurioje yra druska ir įvairūs lipnūs komponentai“, – sakė Aušra.

A.Česnulevičienės nuotr./Kol suvenyrai kepami krosnyje, dalyviai gali pabandyti kurti iš druskos luitų.
Kol suvenyrai kepami krosnyje, dalyviai gali pabandyti kurti iš druskos luitų.

Iš maždaug bandelės dydžio masės edukacinės pamokėlės dalyviai suvenyrus lipdo ant lentučių, juos dekoruoja, kuria, puošia inicialais. Vėliau kūrinys dedamas ant ližių ir pusei valandos šaunamas į duonkepę. „Kol druskainiai kepa, kad nebūtų nuobodu, su suaugusiaisiais žiūrime druskos skulptūras, su vaikais bandome iš druskos kristalų padaryti kokią kompoziciją, pabūti skulptoriais. Mūsų potekstė, kad vaikai suprastų, jog tai nėra lengva“, – kalbėjo menininkė.

Gruodį mažieji pamokėlių dalyviai namo nešis ne tik pačių sukurtus druskinius varpelius, bet ir kartu su jais kūrybos pamokėlėje dalyvaujančio Senelio Druskonio dovanas. Kol varpeliai „keps“ krosnyje, vaikai eis į mišką ieškoti paliktų dovanų. „Iš mūsų namų nebus jokių kinietiškų dovanų. Patys siuvame lino maišelius, juose sugula saldainiai, o senelis su savo plunksna vaikams išraitys autorinį atviruką“, – apie šalia dukacines pamokėles pasakojo menininkė. 

Sudalyvauti pamokėlėse gali visi norintys, tereikia suburti dešimties žmonių grupę ir užsiregistruoti. Informacijos galima rasti Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centre.


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min