Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gyventojai taupo, bet pinigų negaili vaikų dovanoms ir švenčių stalui

Dovana
Photos.com nuotr. / Dovana
Šaltinis: 15min
0
A A

Šešių partnerių paslaugas ir nuolaidas jungiančios nuolaidų kortelės „Mylimiausia“ statistikos duomenys rodo, kad šiemet Lietuvos gyventojai ruošdamiesi šventėms anksčiau nei įprasta pradėjo rūpintis kalėdiniais pirkiniais, bet vis dar atsakingai planuoja šventėms skirtas išlaidas – daugiau išleidžia tik vaikų dovanoms bei gardžiam šventinių vaišių stalui.

Prieš šventes gyventojai taip pat šiemet gausiau puošia namus ir juos remontuoja, plauna automobilius, ruošiasi lankyti kituose miestuose gyvenančius artimuosius ir planuoja susitikimus su draugais.

Pasak SEB banko šeimos finansų ekspertės Julitos Varanauskienės, nors šiemet gyventojai šventėms yra susitaupę daugiau pinigų nei pernai, tai dar nereiškia, kad šventiniu laikotarpiu juos išleis. „Ekonominis sunkmetis išmokė žmonės atidžiau apgalvoti savo pirkinius, atsakingai pasirinkti prekes ir aktyviai naudotis nuolaidomis. Galbūt kiek labiau gyventojai lepina vaikus, nes net ir sunkmečiu, kai kitų prekių nuperkama gerokai mažiau, žaislų pirkimas tiek nemažėjo. Suaugusiųjų poreikiai dovanoms išlieka kuklūs, ieškoma specialių kainų pasiūlymų“, – sako SEB banko šeimos finansų ekspertė.

Prekybos tinklo „Iki“ viešųjų ryšių departamento vadovas Valdas Lopeta patvirtina, kad šiemet pirkėjai daugiau dėmesio skiria vaikų dovanoms, o šeima renkasi praktiškas, buityje pritaikomas, dovanas. „Šiek tiek pasikeitė ir pirkėjų įpročiai: šventėms apsiperkama kelis kartus, prekyba kalėdinėmis prekėmis ir dovanomis suaktyvėjo jau gruodžio pradžioje. Taip pat išlieka didelis dėmesys nuolaidoms“, – pasakojo V. Lopeta.

„Senukuose“ šventiniu laikotarpiu pirkėjai aktyviai renkasi dovanas iš šiemet itin gausaus asortimento. Lyginant su praėjusiais metais, perkama daugiau Kalėdinių namų puošmenų, ypač išaugo namo išorės dekoracijų, elektrinių girliandų pardavimas. Tradiciškai dovanoms pirkėjai renkasi ir buitinę techniką: televizorius, virtuvės prietaisus, įvairią garso aparatūrą, grožiui skirtus smulkius elektrinius prietaisus. Nuo gruodžio pradžios sėkmingai vyksta prekyba eglutėmis ir karnavalo kostiumais. Taip pat pastebima, kad prieš šventes žmonės rūpinasi ir būsto apdaila. 

„Gintarinės vaistinės“ duomenys taip pat patvirtina, kad šiemet daugiausiai dėmesio sulaukia praktiškos ir kasdieniame gyvenime naudingos dovanos. Viena populiariausių prekių, dažniausia perkama dovanų vaistinėse – kraujospūdžio matuokliai. Kaip ir anksčiau, perkami ir įvairūs kosmetikos ar maisto papildų rinkiniai vaikams bei suaugusiems.

„Statoil“ degalinių tinklas pastebi šventiniu laikotarpiu išaugančius parduodamo kuro kiekius. Didesnius atstumus gyventojai įveikia ne vien ieškodami Kalėdinių dovanų, bet ir į tolesnius šalies kampelius vyksta sutikti švenčių, aplankyti artimųjų. Kasmet prieš šv. Kalėdas ženkliai išauga ir automobilių plaunančių klientų skaičius.

Restoranų tinklas „Čili“, kaip teigia „Čili Holdings“ marketingo departamento direktorė Olga Belova, šiemet anksčiau nei pernai sulaukė susidomėjimo rezervuoti staliukus draugų susitikimams ir restoranus įmonių šventėms Kalėdiniu laikotarpiu, kuris šiemet dėl laisvų dienų skaičiaus bus kiek ilgesnis. Jau dabar jaučiamas išaugęs maisto užsakymo į namus skaičius, tačiau didžiausio bumo tikimasi artėjant Naujųjų metų šventei.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min