TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunimas prekybos centre skatino nepirkti Kalėdų

Akcijos metu
Organizatorių nuotr. / Akcijos metu
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien Vilniaus prekybos centruose „Panorama“, „Akropolis“ ir „Ozas“ Lietuvos jaunimo centro savanoriai ėmėsi vykdyti neįprastą akciją. Jie, persirengę įvairiais personažais, į parduotuves skubančius pirkėjus kvietė nepirkti Kalėdų, o dalintis šiluma su artimaisiais. Kiekvienas sutiktas žmogus akcijos dalyvių buvo apdovanotas iš popieriaus išlankstyta gerve. Tačiau ne visi prekybos centrai geranoriškai reagavo į šią iniciatyvą.

„Kalėdų dvasia tikrai nėra banalių blizgučių ar niekučių pirkimo ir dovanojimo procesas. Kalėdos įgauna prasmę tik tuomet, kai mes parodome dėmesį vienas kitam, pasidaliname meile ir džiaugiamės buvimu kartu. Norėjome paskatinti žmones atsitokėti“, – sako Lietuvos jaunimo centro vadovas Martynas Norbutas.

M. Norbuto teigimu, ne visi prekybos centrai palankiai reagavo į akciją. Nepaisant to, kad „Panorama“ atsisakė išduoti leidimą, jie „Nepirk Kalėdų – dalinkis šiluma“ akcijos dalyvių vaikščiojimo prekybos centro koridoriuose nestabdė. Gana palankiai į akciją reagavo ir „Ozo“ apsaugos darbuotojai – pasiūlę suderinti veiksmus su administracija. „Akropolio“ apsauga reagavo labai greitai. Maždaug po trijų minučių savanoriai buvo sustabdyti apsaugos ir paprašyta pasišalinti iš prekybos centro. Mus palydėjo iki durų“, – sako Lietuvos jaunimo centro vadovas.

Pasak M. Norbuto, daugelis sutiktų žmonių akciją vertino teigiamai – skaitė plakatus, kvietė apsikabinti, dovanojo šypsenas ar teigė, kad jei ne laiko trūkumas – savo rankomis sukurtų kažką unikalaus. Akcijos metu Kalėdų dvasią žadino ir žmonėms  dovanotos popierinės gervės su palinkėjimais.

„Norime, kad kiekvienas atkreipęs į mūsų akciją dėmesį gautų kažką nuoširdaus ir tikro. Sakoma, kad išlanksčius tūkstantį gervių gali išsipildyti noras. Mūsų noras – kad vis daugiau žmonių nepasiduotų masinio pirkimo manijai ir vietoj bėgiojimo po parduotuves – susitiktų su šeima, pabūtų drauge su draugais“, – sako akcijoje dalyvavusi, leopardą įkūnijusi, Kristina Mateikaitė.

Nepirkti Kalėdų prekybos centre taip pat skatino Kalėdų senelis bei super-herojė. Jie bendravo su į prekybos centrą atėjusiais vaikais, bei suaugusiais. Lietuvos jaunimo centro savanoriai tikisi šią akciją rengti kasmet.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min