TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip keliauja kalėdiniai siuntiniai

Šiemet žmonės mažiau išlaidaus pirkdami Kalėdines dovanas.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Kaip keliauja kalėdiniai siuntiniai.
Šaltinis: „Savaitė“
0
A A

Prieššventiniu laikotarpiu keliauja tonos kalėdinių sveikinimų, atvirukų ir siuntinių su dovanomis. Tačiau ne visada adresatą pasiekia laiku. Ką daryti, kad mūsų linkėjimai pasiektų artimuosius, aiškinamės su tarptautinės siuntų gabenimo bendrovės „Lex System“ specialistais.

Rinkitės patikimumą

Pasak Ingos Rudinskaitės, Klientų aptarnavimo skyriaus vadovės, per šventes siuntos dažniausiai keliauja į Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Italiją, Ispaniją ir kitas šalis, kuriose gausu gyvenančių mūsų šalies piliečių, arba iš jų.

„Siuntiniai po Europos Sąjungą keliauja greitai ir gana nebrangiai. Brangiau kainuoja siųsti siuntinius už Sąjungos ribų, nes reikia atlikti visas muitinės procedūras: siuntos yra tikrinamos, registruojamos ir pan. Tai ilgina ir brangina siuntimo procesą“, – pasakoja I. Rudinskaitė.

Kaip siuntinius siunčiame ne tik sveikinimus ar kitas malonias smulkmenas, bet ir didesnius bei ganėtinai brangius daiktus. Žinoma, jų praradimas tampa rimtu nemalonumu. Kad taip nenutiktų, pasirūpinkite siuntinio saugumu iš anksto. Anot pašnekovės, kad siuntinys tikrai ir laiku pasiektų gavėją, patartina rinktis tik patikimas bendroves. Įmonės patikimumą rodo aiškus ir suprantamas veikiantis tinklalapis, nurodyti administracijos kontaktai.

Antra, iš anksto turite surinkti pakankamai informacijos apie siuntimo sąlygas: prieš siųsdami siuntinį, bendrovės tinklalapyje ar paskambinę į Klientų aptarnavimo skyrių sužinokite visas jums rūpimas siuntimo detales ir terminus.

Svarbi tara

Prieš siųsdami siuntinį turite pasirinkti siuntimo būdą: įprastą paštu ar per siuntų bendrovę. Viskas priklauso nuo to, ką ketinate siųsti – šventinį atviruką, laišką ar svarbų dokumentą. Visa tai – smulkioji pašto korespondencija.

Dar kitaip smulkioji pašto korespondencija vadinama tiesiog laiškais. Į šį apibrėžimą patenka visi siuntiniai vokuose, sveriantys iki 20 gramų. Naudodamiesi Lietuvos pašto paslaugomis atkreipkite dėmesį, ar laiškas nėra sunkesnis. Sunkesnių laiškų, priklausomai nuo jų svorio, siuntimas kainuos brangiau.

Laiškus per Lietuvos paštą galite siųsti paprastai, t. y. tiesiog užklijuodami pašto ženklą, arba rinkdamiesi pirmenybinę pašto korespondencijos paslaugą. Pirmenybinės korespondencijos siuntos paprastai iki gavėjų keliauja apie tris dienas, nepirmenybinės – iki penkių dienų. Svarbesnius dokumentus patartina siųsti kaip registruotą laišką arba patikėti kaip siuntinį siuntų bendrovėms. Daugelis patikimų siuntų įmonių siuntinius Lietuvoje pristato per vieną dieną, į gretimas šalis siuntos nukeliauja per 1–2 dienas, į kitas Europos Sąjungos šalis – kiek ilgėliau.

Kaina priklauso nuo svorio

Siuntinio ar pašto korespondencijos siuntimo kaina priklauso nuo trijų kriterijų: svorio, matmenų ir šalies, į kurią keliauja siuntinys. I. Rudinskaitės teigimu, klientai kartais padaro didelę klaidą – norėdami, kad siuntinys svertų kuo mažiau, pasirenka netinkamą tarą arba nesaugiai įpakuoja siunčiamą daiktą.

„Nedidelius siuntinius patartina dėti į specialiu apsauginiu polietileninių burbuliukų sluoksniu padengtus vokus. Didesnius daiktus geriausia pakuoti į naujas tvirto kartono dėžes, nes kelis kartus naudojama dėžė gali suplyšti, tad supakuotas daiktas sulūš ar suduš. Įdėję daiktą į dėžę, tuščią ertmę būtinai užpildykite laikraščiais, medienos drožlėmis, vata, putplasčiu ar kitu lengvu užpildu. Jei daiktas laisvai slidinės po dėžę, jo neapsaugos net ir pats dėmesingiausias kurjeris.

Visos dėžės turi būti kruopščiai užklijuotos lipnia juosta“, – sako siuntų bendrovės atstovė.

Klientų aptarnavimo skyriaus vadovė taip pat teigia, kad taupydami siuntėjai kartais suklijuoja dvi dėžes. Taip siunčiamos dėžės kraunamos ar rūšiuojamos atsiklijuoja ir viena iš jų lieka dūlėti sandėlyje ar kurjerio automobilyje – be jokių siuntėjo ar gavėjo duomenų. Tokiu atveju geriau netaupyti ir siųsti du siuntinius arba sudėti siunčiamus daiktus į vieną dėžę.

Draudžiami daiktai

Siuntiniuose draudžiama siųsti pavojų gyvybei galinčius sukelti daiktus, šaunamuosius ginklus, narkotines medžiagas, gyvūnus, maisto produktus. Taip pat siuntų bendrovė nesutiks gabenti krovinio, jeigu jis yra netinkamai ar nepakankamai supakuotas, transportavimo metu gali pakenkti, pažeisti ar sugadinti kitus krovinius, jam reikia specialių pervežti reikalingų priemonių ar valstybinių institucijų leidimų.

Pašto korespondencija taip pat draudžiama siųsti monetas, banknotus, tauriuosius metalus, brangakmenius.

Tinkamas adresavimas

Tiek laiškai, tiek siuntiniai, patikėti siuntų bendrovėms, turi būti tinkamai adresuoti: nurodytas gavėjo vardas, pavardė, tikslus adresas, pašto kodas ir šalis. Kitoje laiško pusėje būtina nurodyti siuntėjo duomenis. Siųsdami siuntinį nurodykite ir kontaktinius gavėjo duomenis – taip kurjeris galės susisiekti su asmeniu telefonu, jei šio nebūtų namuose ar reikėtų patikslinti pristatymo vietą.

Keletą taisyklių turite žinoti ir siųsdami laiškus ar siuntinius per AB Lietuvos paštą.

* Adresuojant pašto siuntą pirmiausia rašoma gavėjo arba siuntėjo vardas (pirmoji vardo raidė) ir pavardė, valstybės ir savivaldybės institucijos, įstaigos, įmonės, organizacijos ar kito subjekto pavadinimas, paskui adresas.

* Adrese negalima nurodyti pasų, bilietų ir kitokių dokumentų numerių bei serijų.

* Gavėjo adresas rašomas priekinėje pašto siuntos pusėje, apatiniame dešiniajame kampe. Siunčiant laiškus vokuose su permatomu langeliu, gavėjo adresas nurodomas langelyje po permatoma plėvele.

* Siuntėjo adresas rašomas ta pačia tvarka kaip ir gavėjo: pirma – siuntėjas, paskui – jo adresas. Siuntėjo adresas rašomas priekinėje pašto siuntos pusėje, viršutiniame kairiajame kampe. Jei nėra vietos priekinėje pašto siuntos pusėje, viršutiniame kairiajame kampe, siuntėjo adresas rašomas kitoje pašto siuntos pusėje, viršuje, centre, be to, siuntėjo vardas ir pavardė ar įstaigos pavadinimas rašoma vardininko linksniu.

* Pašto ženklai klijuojami arba mokos spaudai dedami priekinėje pašto siuntos pusėje, viršutiniame dešiniajame kampe.

* Adresas ant pašto siuntos, siunčiamos į užsienį, turi būti užrašytas lotyniškomis raidėmis ir arabiškais skaitmenimis. Jei šalyje, į kurią keliauja siunta, vartojami kitokie rašmenys ir skaitmenys, adresą rekomenduojama rašyti taip pat tais rašmenimis bei skaitmenimis. Gavimo šalies pavadinimas rašomas didžiosiomis spausdintinėmis raidėmis viena iš tarptautinio pašto kalbų – anglų arba prancūzų.

 
„Savaitė“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min