Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 10d. 18:10

Kalėdines egles šiemet lietuviai pradėjo pirkti anksčiau

Šiemet labiausiai perkamos didelės eglės.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šiemet labiausiai perkamos didelės eglės.

Vilniaus miškų urėdijos medelyno darbuotojai nustebę – prekyba kalėdinėmis eglėmis šiemet prasidėjo itin anksti, jau pirmąją gruodžio savaitę. Todėl prieš pat Kalėdas čia gali ir nebūti tiek eglių, kad kiekvienas galėtų sau išsirinkti pačią gražiausią.

Prekyba kalėdinėmis eglėmis, jų šakomis paprastai medelyne suintensyvėdavo po gruodžio 10–15 dienos. Tačiau šie metai išskirtiniai – jau pirmąją gruodžio savaitę darbuotojai buvo priversti nuolat aptarnauti pirkėjus, nors planavo tą savaitę skirti kitiems darbams: paruošti eglių šakų, numatyti, iš kur bus atgabenta pakankamai nukirstų eglaičių.

Populiariausios didelės eglės

Vilniaus miškų urėdijos medelyno viršininkė Reda Konstantinavičienė pasakojo, kad kirstinių eglių kainos šiemet yra nuo 7 Lt, o vazoninių – nuo 10 Lt. Tiek kainuoja eglaitės iki pusės metro. Tačiau užauginti tokią eglutę trunka net iki šešerių-septynerių metų, dukart persodinus, tad medelyno vadovė nemano, kad tai labai didelė kaina.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Vilniaus miškų urėdijos medelyno viršininkė Reda Konstantinavičienė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Vilniaus miškų urėdijos medelyno viršininkė Reda Konstantinavičienė

Didesnės kainuoja brangiau. Paprastos eglės iki metro medelyne kainuoja 12 Lt, 1–1,5 m – 17 Lt, 1,5–2 m – 24 Lt, 2–2,5 m – 30 Lt, 2,5–3 m – 35 Lt, 3–4 m – 60 Lt. Baltosios ir dygiosios eglės iki 1 m kainuoja 20 Lt, iki 1,5 m – 30 Lt, 1,5–2 m – 40 Lt, 2–3 m – 50 Lt, 3–4 m – 70 Lt. Eglės vazonuose iki 0,6 m kaina yra 15 Lt, 0,6–1 m – 20 Lt, 1–1,5 m – 30 Lt, 1,5–2 m – 50 lt, daugiau nei 2 m – 80 Lt.

Tačiau šiemet populiariausios būtent didelės eglės. „Labiausiai perkamos yra 2–2,5–3 metrų eglės. Tokias perka ir į ofisus, ir į namus. Daug kas dabar jau turi didelius prieškambarius namuose, svetaines sujungtas su virtuvėmis. Pernai pirko mažesnes – apie 1,5 metro, tokios buvo perkamiausios. Šiemet visi nori didesnių“, – sakė R.Konstantinavičienė.

Kol kas daugiausia perkama eglių vazonėliuose, kurios ištvermingesnės. Deja, bet persodinti ir vėliau jau auginti tokią lauke retam pavyksta. Nebent perkama visiškai nedidelė eglutė, tokios kiek ištvermingesnės. Tačiau didelės paprastai persodintos iš vazono neprigyja ir nebeauga.

Eglės vazonuose populiarėja jau kelerius metus, pernai jų parduota praktiškai tiek pat, kiek ir nukirstų – apie 700.

Medelyne galima nusipirkti ir eglės šaką – mažesnę už litą, didesnę – už du. Šakas miškininkai, kaip ir kasmet, ketina ir dovanoti miestiečiams. Vilniuje jos bus dalinamos gruodžio 21 dieną nuo 14 valandos.

Prekybos centruose ieško dirbtinių eglių

Prekybos centruose taip pat vyksta intensyvi prekyba pagrindinėmis Kalėdų puošmenomis. „Maxima LT“ atstovė ryšiams su visuomene Olga Malaškevičienė teigė, kad pirmosios tikros, lietuviškos eglės prekybos centrus pasiekė gruodžio pradžioje, dirbtinėmis prekiaujama jau nuo lapkričio pabaigos.

Labiausiai perkamos yra 2-2,5-3 metrų eglės. Tokias perka ir į ofisus, ir į namus, – sakė R.Konstantinavičienė.

„Dirbtinių eglučių kasmet nuperkama trigubai daugiau nei gyvų. Tokį klientų pasirinkimą neretai lemia kaina – dirbtinę eglutę galima įsigyti ir už 5 Lt, kai tuo tarpu gyvos mažiausia kaina – 15 Lt. Dar vienas faktorius, kuris lemia didesnį dirbtinių eglučių pardavimą, yra tas, kad dirbtinėmis eglutėmis namus galima puošti jau nuo lapkričio vidurio, nebijant, kad dar nesulaukus švenčių nubyrės žaliaskarės spygliai“, – sakė O.Malaškevičienė.

MAXIMA prekybos centruose dirbtinės eglutės kaina svyruoja nuo 5 iki 300 Lt, gyvos kainuoja 15–70 Lt.

„Norfos“ prekybos centruose, atstovo spaudai Dariaus Ryliškio teigimu, didžiausio pirkėjų, norinčių įsigyti kalėdinių eglių, antplūdžio sulaukiama paskutinę savaitę prieš Kalėdas. Daugiausia čia parduodama dirbtinių eglių, kurių kainos svyruoja nuo 3,99 iki 399,99 Lt. Paskutinę savaitę prieš Kalėdas prekiaujama ir gyvomis vazoninėmis eglėmis. Kirstinių galima įsigyti nebent šalia kai kurių „Norfos“ prekybos centrų.

„Rimi“ prekybos centrų šių metų naujovė – labai mažos, vos iki 50 cm eglutės vazonuose. Jos itin populiarios, kaip spėja UAB „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Raminta Stanaitytė-Česnulienė, žmonės jas perka norėdami papuošti darbo stalą arba kaip interjero dekoraciją šalia didelės eglės.

„Pirkėjų, kurie savo namams puošti renkasi natūralias eglutes, skaičius išlieka pastovus. Vieni renkasi jas vazonuose ir pasibaigus šventėms persodina miške, kiti perka kirstas eglutes ir ginčijasi dėl ekologijos aspekto su tais, kurie renkasi dirbtines eglutes. Siūlome apie 10 rūšių natūralių eglučių vazonuose ir kirstų (lietuviškų ir daniškų) Kaina tokia pat, kaip ir pernai – 6,99–99,99 Lt“, – teigė R.Stanaitytė-Česnulienė.

Prekyba eglėmis šalia prekybos centrų, kitose viešose vietose Vilniuje įsibėgėja nuo gruodžio 15 dienos. Leidimus pardavinėti egles išduoda seniūnijos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min