Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 20d. 10:32

Lietuviai dovanoms švaistytis neketina

Kalėdinės dovanos
Photos.com nuotr. / Kalėdinės dovanos.
Išlaidas dovanoms ir šventiniam stalui prieš didžiąsias metų šventes šiemet nusiteikę karpyti septyni iš dešimties Lietuvos gyventojų, rodo tradicinė Kalėdų ir Naujųjų metų išvakarėse „Swedbank“ užsakymu atlikta sociologinė apklausa. Taupyti švenčių sąskaita 2009 metais lietuviai yra nusiteikę kur kas radikaliau nei kitų Europos valstybių gyventojai.

22,4 proc. Lietuvos gyventojų šiemet sakė Kalėdoms ir Naujiesiems metams išleisiantys gerokai mažiau nei 2008 m., 36,7 proc. – šiek tiek mažiau nei pernai, o dar 11,3 proc. apklaustųjų per šventes apsiribos tik būtiniausiomis išlaidomis.

Tiek pat kiek ir pernai dovanoms bei maistui ruošiasi skirti kiek daugiau nei ketvirtadalis šalies gyventojų (26,7 proc.), o didinti išlaidas šventėms planuoja tik 2 proc. apklaustųjų.

„Taupymas šiais metais Lietuvoje tapo neišvengiama būtinybe, tad natūralu, kad jo neatsisakoma ir per didžiąsias metų šventes. Panaši tendencija vyrauja ir didžiojoje Europos dalyje, tiesa, išlaidų mažinimas dovanoms ir šventiniam stalui Lietuvoje yra vienas didžiausių“, – sako banko Asmeninių finansų instituto vadovė Lietuvoje Odeta Čičkauskaitė-Bložienė.

Taupymas šiais metais Lietuvoje tapo neišvengiama būtinybe, tad natūralu, kad jo neatsisakoma ir per didžiąsias metų šventes. Panaši tendencija vyrauja ir didžiojoje Europos dalyje, tiesa, išlaidų mažinimas dovanoms ir šventiniam stalui Lietuvoje yra vienas didžiausių. Teigia O.Čičkauskaitė-Bložienė.

Bendrovės „Deloitte“ atliktos apklausos duomenimis, Vakarų Europoje labiausiai prieš šių metų šventes nusiteikę taupyti airiai – 41 proc. jų sakė dovanoms išleisią mažiau nei 2008 m. Panaši tendencija vyrauja ir Prancūzijoje (29 proc. gyventojų žada išleisti mažiau), Ispanijoje (28 proc.), Portugalijoje (27 proc.).

Daugiau nei prieš metus dovanoms ir šventiniam stalui skirti šiemet yra nusiteikę lenkai, rusai, ukrainiečiai.

„Prognozuojama, kad vidutinis europietis šiemet šventėms išleis 25 proc. mažiau nei pernai. Lietuvoje šis išlaidų karpymas, manome, bus didesnis. Nemaža dalis gyventojų šiemet jau pajuto mažėjant pajamas, tad pinigų, kuriuos galima skirti šventėms, yra mažiau. Išlaidavimą stabdys ir neužtikrintumas dėl ateities – valstybinio sektoriaus darbuotojų atlyginimų, socialinių išmokų mažinimas dar tik prasideda ir gyventojai su pagrįstu nerimu žvelgia į ateinančius metus“, – sako O.Čičkauskaitė-Bložienė.

„Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė pastebi, kad mažinti išlaidas šventėms yra nusiteikę didžioji dalis Lietuvos gyventojų, nepriklausomai nuo socialinės padėties, išsilavinimo ar darbo užmokesčio.

„Gana nuosaikus lėšų, skiriamų dovanoms ar šventiniam stalui, mažinimas buvo pastebimas jau pernai, kai mažiau nei 2007 m. išleisti šventėms ruošėsi beveik pusė apklaustųjų. Šiemet ši tendencija dar labiau sustiprėjo. Vienintelė socialinė grupė, kuri dažniau nei kiti planuoja dovanoms išleisti daugiau, yra ūkininkai (7 proc. sako išliesią daugiau) – ši apklausa, kaip ir atlikta vasarą, rodo, kad jie prie ekonomikos sunkmečio prisitaikė lengviau nei dauguma kitų“, – pastebi O.Čičkauskaitė-Bložienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Taupymas Finansai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:22
01:07
00:21

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min