Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šįmet Kalėdų Senelis darbo turės mažiau

Kalėdų Senelis
Linksmadieniai.lt nuotr. / Kalėdų Senelis su padėjėjais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tikriausiai sunku įsivaizduoti Kalėdas be didelio raudono maišo dovanų, netikėtų stebuklų, sniego ir, žinoma, žilabarzdžio Kalėdų Senelio, linksminančio šventinį vakarą. Vis dėlto šįmet daugelis linkę išvis atsisakyti Kalėdų Senelio paslaugų arba renkasi kuo pigesnes paslaugas.

Kalėdų Senelių linksmybių paslaugas teikiančios įmonės jau spėjo pajusti sąstingį – užsakymų mažiau nei praėjusiais metais.

„Kad šventės bus skurdesnės jau net spėti nereikia. Tai galime pasakyti palyginę šių metų jau gautų užsakymų skaičius (su praėjusių metų – aut. past.). Šiuo metu apie 90 proc. švenčiančių žmonių ir įmonių jau yra suplanavę savo šventes ir būsimus vakarėlius. Žinoma, dar yra likę keli variantai: arba šįmet didesnė dalis (žmonių – aut. past.) užsakinės paskutinę minutę, arba, labiau tikėtina, kad tiesiog nešvęs“, – dėsto renginius vienos organizuojančios įmonės projekto vadovas Giedrius Svirnelis.

Svarbiausia – kaina

Pašnekovų teigimu, kaina tampa vienu iš svarbiausių kriterijų renkantis Kalėdų Senelio paslaugas.

„Nors ir anksčiau žmonės Kalėdų laikotarpiu nepamiršdavo pasiderėti dėl kainos, dabar tai tampa prioritetu. Ir graudu, ir juokinga, bet dauguma net pokalbio pradžioje neklausia, kokia bus programa, kiek dalyvių, o visų pirma – kaina. Ir tai jau darosi būdinga ne tik privatiems Kalėdų Senelių užsakovams, tačiau ir įmonėms, kurios nori kalėdinių vakarėlių“, – dėsto G.Svirnelis.

Ir graudu, ir juokinga, bet dauguma net pokalbio pradžioje neklausia, kokia bus programa, kiek dalyvių, o visų pirma – kaina. Teigia G.Svirnelis.

Renginių organizatorė Renata Pažūsienė taip pat patvirtina, jog užsakovai šįmet labiau domisi pigesnėmis programomis, todėl jau dabar siūlomos pigesnės paslaugos.

„Programų kainos yra ženkliai mažesnės, nei būdavo rinkoje ankstesniais metais – ir vedėjai, ir muzikantai, ir kiti pramogų pasaulio atstovai šiuo metu linkę dirbti už ženkliai mažesnius honorarus, todėl ir mes klientams galime pasiūlyti geresnes kainas“, – teigia Renata Pažūsienė.

Linksmadieniai.lt nuotr./Kalėdų Senelis su padėjėjais
Linksmadieniai.lt nuotr./Kalėdų Senelis su padėjėjais

Kad sunkmetis pasibeldė ir į Kalėdų Senelio duris patvirtina ir „Santa Klausiene“ gruodį tampanti Rima Čepurnienė.

„(Užsakovai – aut. past.) ypač rūpinasi kaina, derasi iki kvailumo. Taip atrodo, kad renginio organizatoriai turėtų net primokėti už užsakymą“, – šiųmetę situaciją apibūdina pašnekovė.

Pašnekovė palygina lietuvius su užsienio klientais.

„Turime užsakymų Belgijoje ir Maskvoje. Šių šalių užsakovai net nesidera, perveda avansus prieš keletą savaičių. Pasitinka su savo transportu ir nuveža į viešbučius“, – teigia R.Čepurnienė.

Koks turi būti Kalėdų Senelis?

Pašnekovų teigimu, Kalėdų Seneliams tenka linksminti įvairią publiką, todėl jie turėtų pasižymėti tam tikromis savybėmis, kad galėtų tinkamai vesti renginius tiek mažiemsiems, tiek suaugusiems.

„Vaikams Kalėdų Senelis turi būti malonus, geras ir staigiais judesiais neblaškantis dėmesio. Mažieji gali išsigąsti ir pamiršti, ką išmoko specialiai dėl Kalėdų Senelio. Taip pat Kalėdų Senelis privalo mokėti elgtis su vaikučiais, žinoti daug žaidimų. Suaugusiems Kalėdų Senelis turi būti šiuolaikiškesnis, laisvesnis ir gerokai šmaikštesnis nei vaikams. Reikėtų nepamiršti ir taktiškumo“, – teigia G.Svirnelis.

Pasak R.Pažūsienės, Kalėdų Seneliui svarbu turėti gerų aktorinių sugebėjimų, mokėti gerai įsijausti į Kalėdų Senelio vaidmenį, būti pasitikinčiu savimi, iškalbiu, mokėti daug pokštų, žaidimų, bendrauti su vaikais ir rasti būdų, kaip prieiti prie suaugusių.

„Puiku, jei Kalėdų Senelis moka dainuoti ar groti kokiu nors instrumentu“, – priduria pašnekovė.

Savybių, kuriomis turėtų pasižymėti Kalėdų Senelis, sąrašą papildo ir R.Čepurnienė: „(Kalėdų Senelis turi turėti – aut. past.) humoro jausmą, artistinių ir kūrybinių sugebėjimų, (mokėti – aut. past.) gerai šokti, deklamuoti. O jeigu dar moka įvairių paslaptingų triukų, fokusų, išvis idealu“, – mano pašnekovė.

Programa pakitus

Per pastaruosius kelerius metus Kalėdų Senelio vakaro programa kiek pakito.

„Pernai Kalėdų Senelis dažniausiai buvo kviečiamas su specialia programėle ir keturiais veikėjais – pagalbininkais, specialiomis dekoracijomis. Šįmet žmonės apsiriboja ties vienu Kalėdų Seneliu ir jo programėle, – teigia G.Svirnelis – Žinoma, kur yra didesnis vaikučių skaičius, žmonės supranta, kad Kalėdų Senelis nesusitvarkys, todėl pakviečia ir jo vieną pagalbininką“, – patikslina pašnekovas.

R.Pažūsienės teigimu, užsakovai iš Kalėdų Senelio šiais laikais tikisi gerokai daugiau nei anksčiau.

„Jei anksčiau buvo svarbu, kad Kalėdų Seneliu tik kažkas sutiktų persirengti ir padalinti dovanas, dabar užsakovams svarbiau, kaip atrodys jo kostiumas, t.y. ar jis bus gražus, ar Kalėdų Senelis mokės su vaikais ar kitais svečiais užsiimti, gražiai su jais pakalbėti, pažaisti, juos palinksminti, ar turi tokio darbo patirties“, – vardija paskutiniais metais Kalėdų Seneliui pakitusius reikalavimus pašnekovė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min