Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalėdos aplenkia Klaipėdą

Teatro aikštėje stovintys kalėdinės mugės nameliai nevilioja nei prekybininkų, nei pirkėjų.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Teatro aikštėje stovintys kalėdinės mugės nameliai nevilioja nei prekybininkų, nei pirkėjų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Uostamiesčio niekaip nepavyksta užkrėsti artėjančių švenčių nuotaika. Kalėdinio šurmulio nesukūrė nei gerokai puošnesnė nei pernai eglutė, nei specialiai šventinei mugei pastatyti ir įrengti nameliai.

Prieš dvi savaites Teatro aikštėje įžiebta miesto eglė. Tą pačią gruodžio 3-iąją turėjo prasidėti ir kalėdinė mugė, kuri šurmuliuotų iki sausio 8-osios. Tačiau nemažą būrį klaipėdiečių sutraukusi šventinė prekyba, kurioje suvenyrus ir gardėsius siūlė svečiai iš Vokietijos, baigėsi tą patį vakarą.

Kitą dieną nameliuose įsikūrę vietos verslininkai sulaukė vos vieno kito pirkėjo. Darbo dienomis nameliai stovėjo tušti, durys – užrakintos. Paaiškėjo, kad prekeiviai laukė, kol miesto valdžia atleis juos nuo vietinės rinkliavos už leidimą prekiauti. Tačiau ir tai mugės neišgelbėjo. Praėjusį šeštadienį Teatro aikštėje iš dešimties namelių duris atvėrė vos keturi. Juose sužvarbę verslininkai prastovėjo tuščiai. Darganotą dieną siaučiant stipriam vėjui į Teatro aikštę užsuko vos vienas kitas smalsuolis, panoręs nusipirkti meduolį.

Vakar uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas sukvietė mugės organizatorius ir verslininkus, siekdamas išsiaiškinti, kodėl miesto neaplanko Kalėdų dvasia.

„Regis, įvykdėme ką pažadėję, tačiau gražieji nameliai kol kas nealsuoja gyvybe. Nesiruošiame kištis į verslo erdvę, bet norime išgirsti atsakymą, ko dar nepadarėme, kad aikštė atgytų?“ – kreipėsi miesto vadovas į senamiesčio verslininkus.

Priekaištai nesibaigia

Mugę organizuojančios viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ direktorius Remigijus Mockus tikino kreipęsis į Senamiesčio verslininkų asociaciją, Lietuvos tautinio paveldo gamintojų ir kūrėjų asociaciją kviesdamas prekiauti mugėje, bet pavyko prikalbinti tik kelis verslininkus. Pasirašytos tik 6 sutartys dėl prekybos Teatro aikštėje. Kai kurie atsisakė dėl to, kad neturi verslo liudijimų, o be jų prekiauti neleidžiama.

Vietos verslininkai teigė pirkėjų nesulaukiantys dėl to, kad aikštėje nevyksta renginiai, kurie miestiečius priviliotų ir į mugę, esą bent muzika galėtų groti.

„Mes esame dėkingi miesto valdžiai už tai, kad šiemet ir eglė graži, ir nameliai stovi – mūsų prašymai buvo išgirsti. Tačiau to neužtenka, reikia veiksmo, renginių. Verslininkai neis prekiauti, jeigu neturės iš to naudos“, – pareiškė verslininkė Eugenija Odebrecht.

Meras išgirdo skundų ir dėl to, kad norėdami dalyvauti mugėje verslininkai turi sutvarkyti krūvą dokumentų, gauti pažymų, o tai suryja nemažai laiko ir pinigų.

„Kažin, ar esame pajėgūs sukurti inkubatorių – nuolatinį šurmulį, nesibaigiančius renginius ir dar sukviesti žmonių eilę, kuri lauktų prie kioskų, kol juos atidarys. Suorganizuoti, kad kiekvieną darbo dieną nuo ryto iki vakaro kas nors grotų, irgi nerealu, juk verslininkai ir patys galėtų pasistengti, kad muzikinis fonas nuolat skambėtų“, – priekaištus atrėmė V.Grubliauskas.

Įstaigos prisidėti nenori

Teisę rengti kalėdinius renginius šiemet laimėjusi viešoji įstaiga „Klaipėdos publika“ sulaukė pagyrų dėl šiųmetės eglės įžiebimo šventės, tačiau rengti koncertus kasdien jai būtų per didelė prabanga. Teatro aikštėje kiek daugiau šurmulio bus tik savaitgalio popietėmis, kai nuo 15 val. čia su vaikais žais Kalėdų Senelis.

„Vadinasi, visą kitą laiką muzikos klausysis tik eglutė ir nameliai“, – šyptelėjo meras. Anot jo, ir atlikėjų galima pasamdyti, tačiau tektų samdyti ir publiką. „Kalėdų švęsti juk nepriversim“, – pajuokavo meras. Jis pasiūlė senamiesčio verslininkams atsinešti jų restoranuose ir kavinėse gaminamo maisto, gėrimų ir jais prekiauti mugėje. Tačiau pasirodė, kad tai ne taip paprasta. Alkoholio kontrolės įstatymas draudžia lauko prekyvietėse prekiauti karštu vynu, punšu ar kitais alkoholiniais gėrimais, išskyrus alų bei sidrą.

V.Grubliauskas pasigedo miesto kultūros įstaigų indėlio ir iniciatyvų kuriant šventę pagrindinėje aikštėje. „Į Jūros šventę visi veržiasi, o prieš Kalėdas išsibėgioja po pakampes“,  – stebėjosi jis ir pripažino, kad šiemet ne viskas padaryta, jog Kalėdų mugė išjudintų Klaipėdą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min