Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalėdos svetur. Danijoje – sniegu papuoštas Kalėdų laukimas (nuotraukos)

Tokiais išpuoštais traukinukais Kalėdų seneliai vėžina vaikus.
15min.lt skaitytojo Manto nuotr. / Išpuoštu traukinuku Kalėdų Seneliai vėžina vaikus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

15min.lt skaitytojas Mantas dalijasi šventinėmis akimirkomis iš Danijos miesto Horsense.

Danijoje studijuojantis lietuvis Mantas pasakoja, kad šiemet laukti Kalėdų čia ypač malonu. Anot jo, sielą džiugina šventinės mugės, vaikus vežiojantys spalvingi traukinukai, o dar ir prisnigo.

„Prieš kelias dienas gausiai pasnigo. Krito tokios gražios snaigės. Danai čia tiesiog pakvaišo, sako, seniai taip buvo malonu laukt švenčių“, – pakiliai nusiteikęs trečius metus Danijos mieste Horsense, Jutlandijos pusiasalio rytuose, studijuojantis lietuvis Mantas. – Kalėdoms visi čia pradėjo ruoštis jau gruodžio pradžioje. Ir taip kiekvieną savaitgalį – po kalėdinį vakarėlį. Į barus, muges, parduotuves atkeliauja ypatingas kalėdinis alus. Jo visi labai laukia, apie tai skelbia net reklamos. Populiarus ir kalėdinis vynas – jis geriamas karštas. Studentai jo net į paskaitas su termosais atsineša.“

Vaikinas pasakojo, kad nedideli kioskeliai, kuriuose kiekvienas ras įvairių gėrybių – obuolių, šokolado, žaisliukų, dovanėlių, – gatvėse išdygsta tik prieš Kalėdas. Akį ypač traukia spalvingai išpuošti traukinukai, kuriais važinėja Kalėdų Seneliai ir vežioja iš džiaugsmo krykštaujančius vaikus.

„Mano draugo šeima jau gruodžio 4 dieną eglę papuošė. O puošia viskuo: žaisliukais, tikromis žvakėmis ar paprastomis nespalvotomis lempomis. Per Kalėdas susirenka gausi šeima, gieda giesmes, šoka apie eglę. Linksma ir jauku“, – ore sklandančia švenčių nuotaika dalijosi lietuvis, bet prisipažino, kad tėvynėje didžiosios šventės vis tiek mielesnės.

Redakcija dėkoja skaitytojui Mantui už atsiųstas nuotraukas ir informaciją!

Gal ir Jums teko lankytis kuriame nors šventine dvasia alsuojančiame pasaulio mieste? Pasidalinkite įspūdžiais ir nuotraukomis su visais 15min.lt skaitytojais. Laiškų laukiame el. paštu kaledos@15min.lt.

Geriausieji neliks be prizų! Daugiau informacijos čia.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min